kombi su akitiyor

Basinc su akarken 3e su durunca 4e cikiyor ve cok su akiyor.

Servisi aradim su vanasini iyice sıkın dedi,sıktım ama su akmasi devam ediyor,degisen bir sey olmadi.

bu surec boyle azalarak mi bitecek yoksa bir sikinti mi var?

Son borularin arasindan siziyor mu? Nerden akitiyor? Gecen yil benim de akitiyordu ve sikinti borulardaydi, onu da bir kontrol et

  • balpolen  (23.08.16 11:49:34)
Kombinin altinda bir boru var ucu acik ordan akiyor.

  • brnbrs  (23.08.16 11:50:56)
Akinti degil bildigin cesmeden akar gibi akiyor.

  • brnbrs  (23.08.16 11:51:28)
Kombilerin altında iki tane vana oluyo. Biri içeriyedeki basıncı arttırıp su doldurmak, ikincisi de suyu azaltıp iç basıncını düşürmek için. Bi de basınç çok yüksek olunca otomatik tahliye ediyo öyle olmuştur sizinkinde de. Servisin dediği gibi vanaları iyi sıkmanız gerek.

  • bir3iki7  (23.08.16 11:58:36)
Su alip basinci yukselten cubuk seklindeki vanayi sıktım ama 40 dk.dir ayni sekilde bi degisiklik yok. Oyuzden panik yaptim.

  • brnbrs  (23.08.16 12:09:43)
Basıncı 1.5-2 bar arasına indirirseniz sorun kalmaz

  • bir3iki7  (23.08.16 12:37:06)
1-2ye inmiyorsa ya da dediğin gibi çeşmeden akar gibi akıyorsa o vana bozulmuştur. başımıza geldi oradan biliyorum.

  • sutlu nescafe  (23.08.16 13:15:44)
kombinin içine su doldurmaya yarayan kısmı, hani basıncı 1.5-2 bara yükseltmek için açarsın kombi tesisatına su dolar ya, o vana ya açık, ya bozulmuş. sürekli kombinize su dolduruyor, kombi de fazla suyu tahliye borusundan geri atıyor. su vanasını değil, o musluğu iyice sıkın. sıkı olduğu halde akıyorsa servis çağırın.

normalde sıcak su kullanımının basınçla bir ilgisi yoktur. içine su doldurdukça ve kalorifer ısınınca yükselir. sıcak su kullanırken yükselmez, onun sistemi ayrıdır.

muhtemelen evdeki herhangi bir musluğu açtığınızda kombiye giren su da azaldığı için (hani banyo yaparken biri mutfaktan musluk açınca su azalır ya, o hesap),evde su açıkken kombi suyun fazlasını atıp 3'e düşürüyor. suyu kapatınca yine yardır allah dolmaya başlıyor kombi.
  • kibritsuyu  (23.08.16 13:28:19)
Su isi halloldu durdu cok sukur ama basinc 3 te kaldi.bunu nasil dusurcem peki?

  • brnbrs  (23.08.16 17:36:17)
neymiş sıkıntı ben de merak ettim.

düşürmek için büyük ihtimalle banyodaki kaloriferin oralarda bir boşaltma musluğu vardır. altına bir leğen koyarak basınç 1.5-2 arasına düşene kadar açıp su boşaltın oradan.
  • kibritsuyu  (24.08.16 04:34:40)