Bu 100gblık adil kullanım nereye gitti

şirkette 15 bilgisayar var emailler aktif kullanılıyor. buna ek facebook youtube yasaklı değil..

adil kullanımımız 100GB 18. günde bitti nasıl biter yahu?

atıyorum bi odada 6 pc var. birinden youtubedan playlist açıp hepsi birlikte dinliyor.

hayır işin kötüsü geçen ay torrent kurup 6 gblık bi boxset indirmiştim evimde net yok diye. bildiğin olay benim üzerime kaldı şimdi.

yarın telekom genel merkezden kullanım dökümü aldıracağım. bunun torrentten olmadığına da adım gibi eminim ama nereye gitti bu 100GB?

100 gb dediğin bence geç bile bitmiş.

  • kurnaz  (22.08.16 13:47:15)
Evde 50 gblık akk var ve nerdeyse her ay ilk haftanın bitiminde tek bilgisayarla kota doluyor. 15 bilgisayar ile 18 gün dayanmak bile mucize.

  • aioniotita  (22.08.16 13:55:49)
geçen ayın son günü mü indirdiniz torrenti, son gün bir sonraki güne yani ay başına devir ediyor eğer modeme reset atmadıysanız bir ihtimal ondan olabilir.
100gb 15 bilgisayar yine iyi dayanmış 18 gün, arada dizi izleyen olmuş olabilir

  • eja  (22.08.16 13:58:19)
herkes söylemiş ama ben de tekrar edeyim. 100 gb, 18.gün, 15 bilgisayar harika performans. ben 1 haftada 100 gb bitiriyorum zaten. iki dizi izlesen, iki şarkı dinlesen, bir de bunları hd yaparsan olay bitiyor zaten. sonrası manasız bir hızla internetin kapısının önünde dolaşmaya çalışma, içeride bir arkadaşım var bakıp çıkacağım ekolüne yeni aday olma çabaları.

  • windowsguvenlikduvari  (22.08.16 14:01:59)
3 bilgisayar + arada bir kullanılan Digiturk dilediğin zaman uygulaması. 50 GB. Ayın 20'si gibi bitiyor. Bence de iyi dayanmış.

  • gayda  (22.08.16 14:03:15)
ne dökümü? hangi ip adresiyle bağlantı kurulduysa onun dökümünümü veriyor telekom?

  • sutlu nescafe  (22.08.16 14:06:39)
Bizim ofiste 15 pc var. Fiber Sol ve sınırsız. Aksi takdirde yetmiyor. Böyle tartışmalara mahal vermemek için işvereniniz biraz daha paraya kıysın.

  • teknikekip  (22.08.16 14:16:12)
125 gb akn ile 2 kişi ay sonunu göremiyoruz. 18 gün iyi dayanmış. Windows 10 da bilgisayarların sezonluk veri kullanımlarına bakabiliyordunuz sanırım.

  • alwayschargeneverbend  (22.08.16 14:20:58)
Hız yüksek ise youtube gibi siteler direk 1080p'ye geçer. Bu da yüzlerce MB tutabilir. Anladığım kadarıyla siz sadece müzik dinliyorsunuz. Ayar varsa video ayarını en düşüğe alın.

.
  • kartallar yuksek ucar  (22.08.16 14:32:59 ~ 14:33:27)
15 bilgisayara 100gb nedir ki?

tanesi günde 1.5gb falan yese (ki yer) zaten 4-5 günde bitmesi lazım.
  • tchuck  (22.08.16 14:35:06)
yani bu arada kusura bakmayın da 15 kişilik ofiste adil kullanım kotalı internet kullanmak çok komik olmuş.

biraz tuzlu, kotasız tarifeler var onlara yönelin.
  • tchuck  (22.08.16 14:36:11)
normal bir şirkette olması gereken internet paketleri ektedir:

hizliresim.com
15 kişinin çalıştığı yerin aylık sırf maaş gideri zaten 40bin lira civarı falandır ortalama.

500tl lik internet işyerini batırmaz.
  • tchuck  (22.08.16 14:38:49)
100 GB sandığınızın aksine pekte yüksek bir kota oranı değil.
o kadar kişiye, o kadar pc'ye gene iyi dayanmış garibim 100gb.
şahsen, bireysel kullanıcı olarak, her ayın 1. haftası dolunca bitiriveriyorum 100 gbyi.
  • pangea  (22.08.16 14:59:57)
100 GB sadece download değil download+upload oluyor. Dolayısı ile gayette bitebilir, şaşılacak bir durum değil. torrenti seed ettiysen o da bitmesine etkendir.

  • poseidon1  (22.08.16 15:50:36)
100 GB sadece download'tur. Upload'lar sayılmıyor çoğu pakette.

Ben torrent kullanmadan 1 ayda 100 GB bitiriyorum, youtube falan da yok. İş yaparım bilgisayarda tek başıma. Internette gezmek bile günde 15 saat olunca o kotayı dolduruyor.

sizin hepiniz ben gibi olsa, 18 günde 900 GB falan yer. Üstüne bi de youtube playlist falan varsa daha da çok tutar.
  • harzem  (22.08.16 15:55:43)
genel görüşe katılarak 100gb 15 bilgisayar için az bir akk.
15 bilgisayar youtube'dan müzik dinliyor olabilir ama youtube üzerinden dinlendiği için o sürede dizi izlemekle aynı kapıya çıkıyor.

windows 10 güncellemeleri var.
program güncellemeleri var.

var oğlu var.

ayrıca upload sadece mobil internette ücretlendiriliyor.
fiber internette download esastır.
  • trklmsr  (22.08.16 17:57:47 ~ 17:58:32)