Boş hafıza kart-Program yükleyememe

Bu konu hakkında bilmem kaçıncı duyurum, çözüm bulamadım çünkü.
Telefonumda yüklü program 4-5 tane. Bunlar hafıza kartında yüklü. Sd de değil. Hafıza kartım 16 GB. Ama bunlara rağmen ne güncelleme ne yeni bişe yükleme yapabiliyorum. Önbellek falan siliyorum ama çare olmuyor çok. Telefonun hafızasını o sistemi nasıl taşıcam oraya? Bilmiyorum. Root mu atmam lazım, onda da başıma bela almıyım? Düzeltirken iyice mahvetme gibi. Ya da fabrika ayarlarına mı çevirelim?

Biri yardım edebilir mii?

bazı uygulamalar sd karta yüklenmezler. sistem dosyaları da öyle.
sd kartı dahili hafıza gibi kullanma yöntemi var. ingilizcen varsa bak bi, sd card, adoptable storage diye ararsan çıkar. türkçe kaynak da olabilir bilmiyorum. benim telefonuma olmuyor (sony)

tabi telefonun modeli ne? android kaç? bunlar önemli.

root da çözer ama üsttekini yapabiliyorsan daha iyi.
  • yoggi  (17.08.16 14:26:55)
Samsung s4 Zoom. 4.2. Ona bi bakayım

  • evc  (17.08.16 14:43:03)
evc
icindeki bilgilerini al
ben sana aksam yardımcı olmaya calisayim.
bir fabrika ayarına donsen faydasi olur tabi ki
resimlerin doldurmasın hafızayı onu kontrol ettin mi?
  • kingcyrax  (17.08.16 15:25:38)
Resimler değil bence. Çünkü yer yer boşaltıyorum onu.

  • evc  (17.08.16 16:25:24)
clean master diye bir app var
onu kurma sansın varsa
yer temizleme durumu var
  • kingcyrax  (17.08.16 17:29:58)