izmir-marmaris istikametinde

3 arkadaşız, arabamız var.. 2 yerde konaklayalım diyorum amacımız denize girmek otelde dinlenmek vs.. bu istikamette nerelerde kalalım sizce biri bodrum desek diğer nere olsun.. bütçemiz de fena değil otel tavsiyesi de olabilir..

bodrum biraz ters yahu. ama bodrum deyince alternatif çok. bodrum'a gidecekseniz gezin deli gibi heryeri güzel. tek bir yerde denize girecek olsam meteor beach'e giderim (turgutreis yakını diyeyim bulun ordan :P)

diğeri akyaka. marmaris'e 25-30 km kala içeri girince. plajı her geçen gün daha da bozuluyo ama kamp alanının içindeki koylar (albay, 72 merdiven vb.) iyidir. çınar'a bi bakar, akbük'e geçersiniz. ama mutlaka akbük yapın!

bodrum için otel söylemiyorum, akyaka'da yücelen ve hamle var en iyi. ama orası daha çok apart üzerine. kamp alanındaki evlere de bi bakın isterseniz.

bodrum yalıkavak'ta kavaklı köfteci'ye uğrayın yemeğe. öyle rakı balık filan varsa aklınızda merkezde malades var.
akyaka'da yemek için;
ana yola çıkıp marmaris istikametine devam. fethiye-marmaris yol ayrımından biraz sonra (ilk sapak) sola doğru akçapınar tabelası var. oradan içeri dalıp, marmaris yoluna paralel giderken (ağaçlı güzel bi yol) sağdaki ilk bina akçapınar tostçusu. orada da tost + sıkma portakal. böyle anlatınca uzak gibi oldu, akyaka'dan ~5 km.

bi mesaj uzaktayım başka bi şey olursa ;)
  • mrka  (12.08.16 19:56:53)