Ev eşyalarınızi nerelerden aldınız?

Yeni ev kurarken özellikle spor tarzda yatak odası takımları ve koltuk takımlarını nelerden aldınız? Hali, perde gibi ıvır zivirlari nerelerden almak gerek?

Bu işler bütçeye de bağlı farkındayım. ona da şöyle açıklama yapayım; fuga'dan bir koltuk beğendim mesela, tek bir kanepesi 7000 lira dediler. O kadar uçuk bir şey istemiyorum ama ucuz diye elimde kalsın da istemiyorum. bir iki sene içinde yurtdışına tasinma durumları olacak eşyaların büyük ihtimalle. Ha 'çok kaliteli değil ama fiyatlari uygun. Seni 2 sene gayet rahat idare eder. Taşınırken de atarsin' dediğiniz öneriler de kabulum. Teşekkür ederim şimdiden herkese.

Lokasyon; istanbul.

Furkey diye bir marka gördüm. fiyatları ve tasarımları güzel gibi gayet. Bursa'nın en büyük 2. imalatçısı olduklarını iddia ediyorlar.

www.furkey.com.tr
  • prodeq  (09.08.16 16:19:07)
Biz daha geçende 5 yıl yaşanacak bir öğrenci evini, evimizin herşeyi ikea'dan düzdük(bu böyle deniyordu değil mi?) fiyatları filan o tür aksiyonlu eşyalara göre uygun filan diyorlardı, gerçi sağlam mı değil mi bilmiyorum. Ama şık bir ev oldu, sağlamlığından ben anlamıyorum

Onun dışında geçende yeni evlenen bir arkadaşım da bu enza mı ne diyordu çocuk oradan almışlar ama pahalı diyordu o arkadaşım, tüm bunların dışında ona akıl veren bir arkadaşım da(keza kendisi öyle yaptı ben şahidim) ''oğlum bak versace'nin filan tasarımlarına aynılarını sitelerde çok uygun fiyata yaptırırız diyordu'' bir de böyle birşey var. yani beğendiğiniz koltuğu da bildik bir marangoza yaptırsanız daha mı ucuz olur sanki onu da bilmiyorum.

bu kadar bilinmezlik yaşadığım kerbelada daha fazla da duramam ben. gidiyorum bu.
  • mete kudur  (09.08.16 16:21:44 ~ 16:22:14)
İder mobilyaya git kesin bir şeyler alırsın. Fiyat/kalite konusunda mükemmel.

  • accorbite  (09.08.16 16:25:38)
Salon falan ikea. Yatak odasini koctastan almistik ama memnun degildim, tasinirken boyfan boya dolap yaptirdim. Yatak zaten idas'ti, o kaldi. Yatak harici mobilyaya cok para gomme taraftari degilim. Perdeler icin de pazara bakabilirsin, gercekten guzel modeller oluyor, pencereye gore de dikiyorlar. Annemler perpa'dan bi yere diktirdiler, ben de 2 odayi orda diktirdim ama secime gore ufak capli bir servet verebiliyorsun, tasinilacaksa hic gerek yok bence.

Ikea'nin ektorp koltuk takimi, liatopr (bu muydu adi ya) kutuphanesi, tv unitesi be adini unuttugum sade yemek masasi ve bufesini almistik. Aksesuarlarla guzellestirdim. Yazligin oldugu yerdeki perdecide efsane kumaslar var, ordan bi suru ortu aldim. Gittigim yerlerden resim topluyorum, onlari da sade cercevelere koyuyorum. Yine pazarda guzel kirlentler var
  • la noix  (09.08.16 16:26:28)
Beyaz eşyaları internetten, mobilya ve takımları hanımla gezerek mobilyacılardan (Doğtaş vs.). Perdeleri hanım halletti mahalle perdeceilerinden zevkine ve kafasına göre. Halıları idareten ailelerden aldık, zamanla güzel halılara rastladıkça eskilerini emekli ettik. Alışverişin de keyfi var, her şeyi bir anda alırsan, ilerde rastladığın güzel şeyleri alamıyorsun.

  • desdinova  (09.08.16 16:28:30)
Biz mobilyacıdan ömürlük dayanacak eşya alıyoruz genelde. Atmalık ama şık eşya için IKEA daha ucuz oluyor. Daha uyduruk şeyler içinse mobilyacılarda paket halinde oluyor, yemek+yatak odası 3000 lira diye.

  • Lim5  (09.08.16 16:34:15)
bütçe meselesi biraderim. tepe, doğtaş, kelebek bunlar orta sınıfın az üstü diyebilirim. daha üstünde ve daha altında birsürü firma var. enza'ya bakabilirsin biraz daha düşük fiyatlı. ama bu olay öle bişeyki gidip ucuz bi mağazadan çok pahalı birşey alabiliyorsun. modalife diye bi marka var 3 takımı 6bine satıyor.

  • sarlatan  (09.08.16 16:52:33)
gebzede bir spotçu vardı, poly mi ne öyle bir şey. bekar evi için çekyat takımı, yatak, baza, dolap, beyaz eşya vs için 2011 de 3000 tl vermiştim.

  • inheritance  (09.08.16 16:53:40)
Yatak odamdaki tüm eşyaları Ikea'dan aldım, halılarımı da.

Perdeleri kumaş alıp diktirdim. Şimdi neresi olduğunu hatırlayamadım ama İstanbul Avrupa tarafında böyle uzuc toptan perdecilerin olduğu bi semt vardı, ordan almıştık. Adamlar kendileri dikip kargoyla bana gönderdiler.

Beyaz eşyalarım önceki evimde vardı, onları getirdim yeni almadım. Bi tek ocak aldım Termikel'den.

Yemek masamı antikacılardan aldım, sandalyelerini de Koçtaş'tan. Bi de yine Koçtaş'tan balkona masa sandalye takımı aldım.

Kitaplık ve koltuk takımımı internetten aldım. Koltukları evgör diye bi siteden almıştım hatta. O zaman tam öğretmenler günü zamanıydı ve öğretmenlere indirim kampanyası vardı, ben de akademik çalışan olduğum için güzel bi indirim yapmışlardı. Koltuk takımımı almadan önce ben de epey gezdim hem bilinen markaları hem de Ankara'da Siteler diye bi yer var, mobilya mağazaları var hep orada ama internetten alınca çok daha uygun fiyata geldi. Kapıma kadar da getirdiler. Lakin aşırı kaliteli çıkmadı ürünleri ya da benim evdeki hayvanlar helak etti bi kaç senede, orasından emin değilim.

Ekleme: Belki fikir verir bütün bu saydığım eşyaların tutarı 5000 6000 lira civarında oldu.
  • buff  (09.08.16 17:07:40 ~ 17:26:55)
ikea +1 (koltuklarım, kutuphanelerim, yatagım ikea, aynı mantıkla almıstım, halen saglamlar)
parasını bir senede çıkartıyorsun zaten cok pahalı bir sey alma bence ayrıca enza mobilya satış magazasına gidersen ellerinde eski senelerden kalan bazı takımlara ciddi indirim yapıyorlar, baya ciddi. onlara bakabilirsin.

  • kassiopeia  (09.08.16 17:25:55)
Aslında kaliteli bir şeyler alıp tasinirken eşyaları da götureyim diyorum ama yolda onlar da mahvolursa uzulebilirim. O yüzden uygun fiyatlı fakat ucuz durmayan eşyalar bulursam alıp, tasinirken atabilirim ya da ihtiyacı olan birilerine verebilirim. Bu yazılanlar doğrultusunda internet satışlarına ve ikea'ya bakmak cepte. Diğer yazılan yerlere de bakayım tek tek.

  • fraise  (09.08.16 17:34:28)
karışık
ikea inegöl masko evgör idi sanırsam.
yani taşınmaya müsait falan diyosan demonte bişiyler tercih et.
masko ve modoko genelde çok pahalı uğradığına değmeyebilir.
  • basond  (09.08.16 17:34:48)
ben eskiciden alıp çılgın şeyler yaptırdım. bi kısmını da imalathaneden ham alıp boyattım.

  • cosmicgadin  (09.08.16 17:49:38)
konfor mobilya dan sakın alma aman diyim. zirve inegol mobilya diye de geçiyor

  • hakim oynayin dedi  (09.08.16 17:51:31 ~ 11.08.16 01:21:51)