sürekli bir bilgi akışı var, nelere nasıl yöneliyorsunuz

etrafımızda sürekli bir bilgi akışı var.
ben mesela hergün bir sürü sekme açıp çoğunu sonra okumak için yer imlerine ekliyorum ve öyle kalıyorlar.

25 yaşındayım ve henüz üzerine eğildiğim hiçbir konu yok. fotoğrafla ilgilenmeyi seviyorum, reiki, enerjiler, okumak istediğim kitaplar filmler belgeseller, cildim, saçlarım için yapabileceğim doğal tarifler, organik yaşama o bu derken. internette süreklim birşeyler okuyorum evet ama elde var sıfır gibi geliyor. vaktimi verimsiz geçirmiyorum ama böyle gidersem hiçbir konuda yetkin birisi olamayacağım gibi. çok dağınığım.

mesela benden 3 yaş küçük bir arkdaşım gökyüzü fotoğrafçılığı ile ilgileniyor. gidip onun için kamp kurup fotoğrafını yakalamaya çalışmalar fln. bildiklerini gördükçe şaşıp kalıyorum. çektiği şeyler oldukça profosyonel. hayran oluyorum. çocuk biryandan tıp okuyor, her konuda bilgili de. o nasıl yetişiyor bilemiyorum.

henüz böyle peşinden koşacağım birşey de bulamadım. siz hayatınızı nasıl yönlendiriyorsunuz? neler tavsiye edersiniz?

ben de senin gibiyim. sanırım oturduğumuz yerden kalkmamız gerekiyor önce. ya da ayaktaysak o masanın başına oturmamız...

  • pgup  (06.08.16 13:59:54)
Buna benzer bir soruyu bir kez daha sordugunu hatirliyorum. Hatta suraya da birakayim, buldum. www.eksiduyuru.com

Burada yazdigim seyleri tekrar soylemek olacak biraz ama en onemlisi ertelememek bence. Asiri planli programli bir insan degilsen, erteleyince yalan olur. Bilgisayarin basindan kalkip o sey icin harekete gecmek lazim. Internette fotografla ilgili bir sey okuyacagina, disari cik bir sefer de, git fotograf cek. Belki daha farkli olur.
  • yuzır  (06.08.16 14:14:23)
Jenerasyonun en büyük problemi bu sanırım.
Daha hızlı yaşamak, başarılı olmak, sosyal olmak gibi kaygıları çok fazla.
Senden önceki jenerasyon da sendeki kaygı dışında sosyalleşememe kaygısını fazlasıyla taşıyor çünkü daha önce alıştığının aksine fiziksel olarak yalnızlaşıyor.
Bu durumu kurs, etkinlik, meet up, zumbara gibi oluşumlarla gideriyor.
Hobi, öğrenmek, sosyalleşmek, üretmenin verdiği başarı hissi.
Buna karşı olduğum düşünülmesin ama yalnız vakit geçirmenin çok çok önemli olduğunu düşünüyorum.
Bilgisayar başında olmak dışında kendine zaman ayırmak, çok eski ve yakın bir dost ile boş vakit geçirmek gibi kendinle oturabilmek veya bir şey üretebilmek. Sanırım bu zamanın ruhunda yavaşlayabilmek güzel anlar yaratıyor.

İnternette o an 'işte bu' diyerek bir şeye ama yer imlere ekleyerek bir daha geri dönmemek bence sağlıklı bir durum. Çok hatırlamak istediğimi yanımdaki kalem kağıtla not alıyorum, daha sonra bir ara karşılaşıyorum. Zaman ile ilgili kaygın olmasın, yetişmen gereken veya kaçırdığın hiçbir şey yok, zaten her şey şu an oluyor.
  • sadegazoz  (06.08.16 14:30:34)