Göz rengi değiştirilebilir mi ?

Ula bilim o kadar gelişti mi ?

Muhtemelen sallama bir şeydir ama şu Özcan Deniz'in bir magazin haberini okuyordum. Buse Narcı diye bir kızla çıkmış ayrılmış falan. Ekşide bu kızın başlığına girdim kimmiş neymiş diye şöyle bir entry var;

iris implantı kullanarak (bkz: brightocular)sistemiyle türkiye'de göz rengini kalıcı olarak değiştiren gördüğüm bildigim ilk insan.fda onayı yok kor kalma riski var! buyuk cesaret.
entry no :#61738038

Nedir bu işin aslı? böyle bir şey olabilir mi ?

Böyle bir teknoloji var ama henüz gelişme aşamasında.

  • fragile lady  (05.08.16 22:05:23)
ben lisede iken yıllar yıllar once atv de cıkmıştı böyle bir haber. mavi renge cevirmek gibisinden.
o zamanlar bir hışımla araştırmıştım bunu. oyle kulaktan dolma haberler vardı anca. bir malum haberi yapan atv.
ama muhtemel o sıralan deneme aşamasında olan bu olay şimdiye coktan gelişmiştir.

edit: aratınca ilk sonuc mesela
www.stromamedical.com

edit2:

+18 but awesome!
www.youtube.com
  • yuz kiloluk bir zenci  (05.08.16 22:08:42 ~ 22:11:11)
O zaman o kızın gözleri orijinal. Çünkü öyle bir işlem yapılsa dahi videolardan gördüğüm kadarıyla orijinal bir göz olmazdı. Kızın fotolarındaki göz belli ki ona ait.

  • Wolfware  (05.08.16 22:16:57)
Araştırmalarım sonucu şöyle ilginçlikler buldum :)

www.youtube.com

Quadible Integrity diye bir şey var. Youtube'a arattırdığınızda çıkıyor videolar. Ben tam olayı anlamadım ama bu gençler bir tür meditasyonla haftalar sonra göz renklerini kahverengiden yeşile dönderdiklerini söylüyorlar. Ne kadar doğru bilemem ama meraklısı çok.
  • Wolfware  (05.08.16 22:39:02 ~ 22:39:15)
Hitler yapamamıştı.

  • feel the blanks  (06.08.16 02:52:00)