Uzun Süreli Schengen Alabilmek

Merhaba,

Daha önceden 30 günlük talebime 45 gün veren İtalya'ya tekrar başvurmayı düşünüyorum. 1 aylık bi' plan göstereceğim yine ve şubat için de tekrar gideceğimi gösteren belgeler sunmak istiyorum. Öğrenciyim, hesabımda yeterli para var, sponsorumun da öyle.

Bu şekilde 6 ay(6 ay olursa şubatı tam kapsamıyor gerçi) ya da 1 yıllık vize alabilir miyim?

6 ay ve üstü vizeler oturum iznine girdiği için turistik vize vermezler diye biliyorum. ki 6 ay bile zor gibi. 3 ay verirler max.

  • solskjaer  (05.08.16 18:09:14)
Ablam ilk schengen'inde Fransa'dan 1 yıl vize aldı. O nasıl oldu?

  • himmet dayi  (05.08.16 18:13:29)
Turistik vize ve ogrenci vizesi, yatirimci vizesi farkli seyler. Bir de sana 1 yillik vize verirler ama en fazla 90 gun kalis verirler yani yilin tumunu orada geciremeyebilirsin.

  • Traveller  (05.08.16 18:22:42)
@himmet dayi

1 yıl geçerlilik süresidir, 180 gün içinde en fazla 90 gün kalabiliyorsun Schengen vizesi ile.

ABD'de de aynısı geçerli, 10 yıl geçerli vize alıyorsun ama 10 yıl kalamıyorsun, maksimum 90 gün o da.

üç aydan sonrası turistik vizeyi geçip oturma iznine giriyor, malesef olmuyor öyle. "uzun süreli oturma izni" ya da "çalışma ve oturma izni" lazım.
  • hayirsiz  (05.08.16 18:25:04 ~ 18:28:37)
Yahu 90 günü geçeceğimi kim söyledi. 1 yıl içinde 90 gün geçerli vize istiyorum.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (05.08.16 18:47:39)
bi arkadasima 2 bi arkadasima da 3 yillik verdiler
2 si de her sene avrupaya defalarca girip cikan insanlar

  • rentts  (05.08.16 19:00:31)
Soyle bir sey olabiliyor mu;

Mesela ben nirmalde bi hafta gidicwm almanyaya is icin ama adamlar davet mektububda 6 ay surekli girip cikicak falan gibi birsey yazsa ama ben sadece bi hafta gitsem sonrasinda ya bu adam niye girip cikmio falan diye bisey derler mi
  • condom kurşunu  (05.08.16 19:40:23)
italya'dan zor. şu an en uzun fransa veriyor.

  • pinman  (05.08.16 21:03:00)