zona oldum :(

herkese selam
zona oldum.
sorum su;
dermatologa muayene oldum ve bi dünya ilaç vitamin vs verdi.
bunlardan biri rifocin ampul. 4 tane, sabah aksam kullanılacak yara ustune dokulup yara kurutulacak. ben bu aksam 4. yu kullanıcam ama hala kurumadı, aynı ilaçtan mı devam etmeliyim yoksa baticon ile mi?
doktor muayene sırasında baticonla ilgili bişeyler de dedi ama tam hatırlamıyorum :(
bunun dısında zona ile ilgili tavsiye edebileceğiniz bir şeyler var mı?
teşekkürler, allah kimseye vermesin :(

ilaçlarla ilgili bilgim yok ama zona iken özellikle hamile insanlarla, su çiçeği geçirmemiş çocuklarla pek iç içe olmayın.
Ayrıca çok geçmiş olsun, çok can sıkıcı bir hastalık.

  • whoosie  (04.08.16 09:40:44 ~ 09:41:03)
direkt evde kendi bebegim var ama umarım sıkıntı olmaz. suçiçeği aşısı olmuştu.

  • bennerdenbileyim  (04.08.16 09:45:46)
bebeginiz var, zona olmussunuz. bence tatil yapmaniz gerek. en azindan bir gun.

  • jimicik  (04.08.16 09:48:52)
keske @jimicik, ama izinler iptal, rapor vermek yasak. böyle zor durumda kaldık işte :(

  • bennerdenbileyim  (04.08.16 09:54:27)
Stres yapmamaya çalış. Babam yakın zamanda geçirdi. Sıkıntılı iş, geçmiş olsun.

  • arnold schwarzeneger  (04.08.16 09:55:58)
mazeret izni alın, kamudasınız sanırım. geçmiş olsun

  • omonia  (04.08.16 10:09:00)
bana ilaç olarak pembe bir ilaç vermişlerdi, inşaat alçısı gibi böyle sulu ama pütürlü bir şey, onu sürüyordum birkaç saat sonra kuruyunca geri söküyordum yaranın üzerinden. senin de öyle bir şey mi ilaç?

  • okumayi sevmeyen okur  (04.08.16 10:13:16)
doktoru arama şansınız yok mu? belki bir doz daha verir ilaçtan geçmeyince şimdi süreci bozmayın baticon filan alarak.
çok geçmiş olsun. şimdi olmuyorsa da en kısa sürede bir şekilde izin alıp kafanızı rahatlatmaya bakın. umarım en kısa sürede iyileşirsiniz ve özellikle psikolojik olarak rahatlayabilirsiniz.

  • kaputt  (04.08.16 10:28:53)
herkese teşekkürler, benim sürdüğüm ilaç ampulde. kan gibi aynı. sürüyorum yine kuruyor. yıkayınca dökülüyor. bakalım, doktoru arayayım olmadı.

  • bennerdenbileyim  (04.08.16 10:32:25 ~ 10:48:11)
Yakin ailemdekiler ve ben farkli zamanlarda zona olduk. Doktorlar (hepsi farkli doktor) antiviral valtrex ve serum fizyolojik ile pansuman disinda birsey vermediler. Kabuklaninca iz kalmamasi icin bepanthen onerdiler. Gecmis olsun. Baticon yara kabugunu sertlestirir demis olabilir mi? Bazi tenturdiyotlar icinde gliserin yoksa dokuyu sertlestirip gerilip catlamasina sebep oluyor ve yara kaniyor.

  • curukturpkokusu  (04.08.16 11:49:50)