Kasık fıtığı nüks riski

2 sene önce ameliyatını oldum doktor o zaman Halter bile kaldirabilirsin demişti ama şuan yürüyüş yapınca büyük ihtimal bacaklardan dolayı kasık bölgesinde gerilmeler hissediyorum herhalde psikojik diyorum zira fitnessa başlayacam yürüyüşte böyle yapan fitnessda daha da zorlar mi acaba. Fitness hocasina bunu söyleyince siktir git der gibi program yaziyor o yüzden bu sefer demeyi düşünmüyorum üstünden de 2 sene geçti zaten bişey olmaz de mi.

sitemine istinaden yaziyorum. ki buraya kadar 3 4 tiklamayla geldim. muhtemelen insanlar tiklaya tiklaya sikildiklari icin yazmamis olabilir :)

sanirim bende de fitik var. iki gundur iki buklumum bugun acil+norolojiyle agrimi dindirdiler. yarin mr cekecekler olurda fitik cikarsa, olur da ameliyat olursam ve olur da iki sene sonra spor yaparsam daha net birseyler yazarim. hic olmadi dert ortakligi yapariz :)

bi kontrole git istersen bunun psikolojik oldugunu sanmiyorum.
  • enaz3kedi  (31.08.16 22:22:57)
3 sene önce kasık fıtığı ameliyatı olan iş arkadaşım çok dikkatli antrenman yapıyor. halter kaldırıyor evet ama benim iki katım adam benim kadar kiloya giriyor. kasıkta gerilmenin sebebi ney bilemiyorum lakin o kasları saran zarın tekrar yırtılmasını istemezsiniz, başlamadan son durumu öğrenmek için bi fizik tedavi uzmanına görünün bence

  • kaichi  (31.08.16 22:29:32)