Beyaz saç - boyatmalı mı?

20 li yaşların başındaki bir kadının saçındaki beyazlar azımsanmayacak bir hızla artış gösteriyorsa ne yapsın?

1) Koşa koşa boyatsın mı? Beyazlar daha çok artar, komple beyaz olur diyolar? Boyalı saça bakacak enerjiyi kendimde göremiyorum.

2) Bıraksın mı? Bırakan kadınlar görüyorum, benim için çok kötü bir görüntü değil. Siz ne düşünüyorsunuz? Saçının baya baya bi bölümü beyaz gezenler için?

Abim çok kızıyor boyatmayı düşünmüyorum diye, bakımsızlık olarak algılıyor. Annem gerek yok şeklinde yorum yapıyor. Siz?

bazıları genetik olarak şanssız oluyor, boyatsın.

  • devilred  (01.08.16 16:44:11)
Rahatsız oluyorsan boyat, olmuyorsan boyatma.

  • angelus  (01.08.16 16:44:34)
kendin boya , kuaförlerden çok daha güzel oluyor . ben yıllardır kendim boyuyorum ayda 1 ya da 2 defa yetiyor o kadar da seni yoracak bir dert değil .akşam tv izlerken sür 40 dk bekle sonra yıka ne olacak .

  • devilone  (01.08.16 16:44:34)
bir erkek olarak; bence beyazlardan sıkılana kadar boyatma derim. benim hoşuma gidiyor, kadına olgunluk veriyor bazı durumlarda. ama bazı kadınlar da yaşlılığı zayıflık olarak görüyorlar heralde, bağlasan yine de boyatıyorlar. senin ne düşündüğünle daha çok alakalı esasen yani :)

  • loveinaflipbook  (01.08.16 16:44:56)
boyamanın sonu yok. boyamayı bıraktığın an dip boyası gelmiş bakımsız kadın oluyosun.

beyaz saç güzel. benim de liseden beri beyaz. seviyorum.
geçen sene bir boyadım. PİŞMAN oldum.

ay saçların bembeyaz ıyy diyenler yok mu? var. boşver onları.
  • yoggi  (01.08.16 16:45:34)
bana da genetik gibi geliyor. boyatmasan da artacak beyazlar. beyazları sorun etmiyorsan kalsın. daha da artınca boyatırsın.

  • cekilmis gayfe  (01.08.16 16:46:41)
Gerek yok, ben de kendim için gerek görmüyorum. Vakit, para, sağlık kaybı. Dip boyası gelecek hep, uğraş dur sonra. Vücuda giren kimyasallar da cabası.

  • peggy  (01.08.16 16:47:51 ~ 16:48:08)
boyat/boya

  • prodeq  (01.08.16 16:47:54)
şimdi öyle poposu olan bunu giymesin böyle saçı olan şunu yapmasın tarzı bir yorum olacak diye korkuyorum ama düşüncem şöyledir; eğer çok kalın telli dümdüz ve çok koyu renk saçın varsa, evet biraz kötü duruyor beyazlar. kontrast o kadar yüksek değilse, ince telli daha açık tonlarda saçlarda bence çok göze batmıyor.

ama bakımsızlık değil seçim sonuçta, boya kızıl falan değilse çok zorlayıcı bir süreç de değil.
  • freya  (01.08.16 16:58:10)
kendi adıma konuşayım, ben çıkan beyazlarımdan rahatsız olmaya başladıktan sonra boyatma kararı aldım fakat sürekli tüm saçı boyatmakla ya da her ay dip boyası yaptırmakla uğraşmayı da istemiyordum. çözüm olarak gölge yaptırmayı seçtim. kendi saç renginden memnunsan, güzel bir kahveyse aralara daha açık tonlarda gölge yaptırdığında hem arada beyazlar da boyanmış oluyor, boyanmayanlar da dikkat çekmeyecek hale geliyor. dip boya derdi de yok, senede 2, maksimum 3 kez dip gölge yaptırmak yetiyor. doğal saç görüntüsünden de uzaklaşmıyorsun. kısacası aşırı rahatım ve memnunum.

imza: çok uzun yıllar komple saç boyatıp bıkan ve doğal saç rengine dönen, bu sefer de beyazlar yüzünden çözüm üretmek durumunda kalan bağyan.
  • treamorg  (01.08.16 17:02:02)
beyaz/gri saçlar çok moda, çok sevimli

  • probiyotik  (01.08.16 17:24:14)
Kötü bir görüntü oluşturmadıktan sonra arada biraz beyaz olması sıkıntı değil, boyatmayın. Ancak kötü bir görüntü oluşturuyora boyamak daha uygun.

.
  • kartallar yuksek ucar  (01.08.16 17:35:54)
Kalsın bence. Güzelsen yakışır. Çirkinsen boyatınca da çirkin olacaksın hala hiç kasma yani boşuna. Evet

  • hasmetizm 2046  (01.08.16 17:41:46)
geçenlerde saçlarının arasında beyazlar olan uzun saçlı bir kız adres sordu bana. hala ara sıra aklıma gelir ne güzel özgüven diye. boyatma derim. dayatılmış güzellik algısına bireysel olarak karşı koyabilen çok az insan var.

  • icim urperiyor  (01.08.16 21:22:15)