psikiyatr bana piyasaya yeni çıkmış bir antidepresan verdi

abdiibrahim üretimi. adı dyloxia. internette hiç bir yerde bu ilacı kullanan birinin yorumunu bulamıyorum. kullansam mı emin de olamıyorum. çünkü sanırım yeni yeni veriyorlar bu ilacı. deneme amaçlı verdi muhtemelen doktor. başka bir doktora mı görünsem acaba? neden bilindik bir ilaç vermedi? çok arada kaldım.

etken maddesi ne onu araştır.

  • cekilmis gayfe  (01.08.16 14:09:18)
etkin maddesi duloksetin diyor. bu durumda ne olacak ki?

  • vedatkamil  (01.08.16 14:11:14)
En güzel promosyonu o marka-ürün vermiştir.

  • nawar  (01.08.16 14:11:17)
etken maddesi önemli adı sanı değil. aynı etken maddesini kullanıp 50 farklı ilaç çıkarıyorlar. muadil ilaç deniyor. her firma kendi ilacını yapıyor ama etken maddesi aynı. anlatabildim mi?

  • cekilmis gayfe  (01.08.16 14:15:02)
duloksetin deyinca cymbalta isimli ilacı çıkarıyor. bunun muadili olabilir, 4 sayfa da entry var. bu şekilde senin ilacın muadilini bulursan detaylarını öğrenmiş olursun.

eksisozluk.com

mesela ben venegis xr kullandım hakkında bilgi çok az. ama o ilaç efexor xr'ın muadiliydi ve efexor dedin mi herkesin bir fikri var.. yani bu şekilde araştırabilirsin.
  • kaputt  (01.08.16 14:16:03)
kaputt, anladım demek istediğini. cymbalta sanırım esas ilaç. bu da muadili gibi görünüyor. etken madde aynı ama içerikte değişiklikler var. ama neden cymbalta yazmadı da yeni çıkan ilaçtan yazıyor, kafama takıldı bu da işte.

  • vedatkamil  (01.08.16 14:28:41 ~ 14:32:07)
ilaç firmaları bu şekilde çalışır. doktorla anlaşma yaparlar doktor da onun ilacını verir. bunun birinin iyi diğerinin kötü olmasıyla alakası yok. abdi ibrahim satmış ilacını doktoruna.

  • kaputt  (01.08.16 14:38:03)
Ha dyloxia ha cymbalta bizim için bi anlamı yok. Etken madde önemli. Ambalaj farklı

  • mavibalık  (01.08.16 17:52:23)