Kendi aralarinda ingilizce konusan turkler

Ikidir boyle bir seye rastliyorum. Ingilizce konusan bir grup yan masaya oturuyor. Haliyle en azindan birinin yabanci oldugunu varsayiyorum. Sonra hepsi bir noktada teker teker gayet aksansiz bir sekilde turkce konusuyor. Sonra arada turkceye kayarak ingilizce konusmaya devam ediyorlar. Anlam veremiyorum bi turlu. Pratik yapmak icin mi acaba? Var mi cevrenizde boyle bisi?

uzun yıllar önce bir fransız lisesinin oradan geçen güzergahtaki dolmuşa biniyordum. öğrencileri de dolmuşta mutlaka oluyordu 4-5 tane. hepsi fransızca konuşurdu kendi aralarında. şoföre para uzatırken türkçeye dönerlerdi sadece. bu da böyle şahit olduğum bir anımdır.

  • eindaclub  (01.08.16 12:48:33)
çalışma amaçlıdır, bence çok iyi yapıyorlar, konuşmadan pratik yapmadan olmuyor. biz zamanında kendi aramıza hep desek de hiç beceremediğimiz bir işti bu. kesin güleriz filan :)

  • kaputt  (01.08.16 13:43:54)