nokia'cıya yeni telefon

ekim 2013'ten beri lumia 720 kullanıyorum. genel kanının aksine windows phone'dan çok memnunum. kullanmayı çok isteyip de "ulan tüh bize niye yok be" dedirten 1 uygulama ya olmuştur ya olmamıştır. hızından tasarımından vs inanılmaz memnunum. ama bu telefon ufak ufak ömrünü dolduruyor. yakın zamanda yenilemeyi düşünüyorum. ancak androidlerin hem dış tasarımı hem de arayüzleri bana göre tam bir hilkat garibesi arkadaş. iphonelar ise çok pahalı. inanılmaz uygun fiyata bir lumia 830 buldum, özellikleri boyutu vs. her şeyi tam benlik, ancak garantisiz, e microsoft da destek çekecek bilmem ne muhabbetleri olunca alsam mı almasam mı kararsız kaldım. bana ya al o lumia'yı bişey olmaz destek çekse ne olacak diyin, ya da şu güzel bi de şuna bak diyin gözünüzü seveyim. 5 inçi aşmasın ekranı. fiyatı 1000 lirayı geçmesin. uçmasına kaçmasına gerek yok takılmasın kilitlenmesin beni delirtmesin ortada bırakmasın yeter.

lumia 920'den Samsung galaxy a5 2016'ya geçtim. Ben de seviyordum wp'yi fakat uygulamalardan yakındığım oluyordu. Artık windowsphone alınmaz orası KESİN, her hafta bir uygulama desteğini çekiyor, bir özellik gidiyor. Şaka gibi bir hale dönüştü. Bunun tersine 2013 civarında Anroid pek iyi değildi ama şimdi gayet stabil duruyor ve telefonların donanımları da çok yükseldi artık altından kalkabiliyorlar.

a5 2016 ithalatçı garantili falan 1200 civarına vardı, 2900mah batarya ve hızlı şarj benim yüzümü batarya açısından baya güldürdü mesela. Gerçi lumia 720'nin şarjı 920'den iyi gidiyordu bazı şeyleri düşük olunca ama yine yeni teknolojiler güzel. Huawei G8'e de bir bak o da hoş ve 1100tl civarı galiba. (Tasarımlar da güzelleşti, artık eski tipsiz androidler pek kalmadı. Hemen aç a5 2016 ve huawei g8'in tipine bir bak ;)

ha ekran 5" geçmesin demişsin, ben biraz o yüzden samsungu seçtim 5.2" ve kenarları falan ince. Huawei 5.5"

not: geçen yıl lumia 930 almayı düşünüp sonra 950 çok pahalı olmazsa onu alırım diyip vazgeçtim. cidden artık wp alma.
  • rodriguez2  (30.07.16 00:55:15)
BAtarya açısından lenovolar. huawei ascend degzel.
urun.n11.com

bu mesela.

en az 32 gb dahili hafızsı olmalı artık telefonun. Parmak zi okuyuculu gibi şeyler keyfe kalmış.
  • Cursed Chico  (30.07.16 01:11:27)
meizu'lara bi baksana

www.gsmarena.com
  • toua tokuchi  (30.07.16 01:36:29 ~ 01:37:42)