Yumurta nereden alıyorsunuz?

Spor yaptığım için biraz fazla tüketiyorum. Kaliteli ve güvenilir olan yumurta almaya çalışıyorum. Siz nereden, hangi marka yumurta alıyorsunuz? Peki nasıl sizce?

Yakınımda doğrudan köy yumurtası satan Teksüt market var, oradan alıyorum genelde. Ancak onun dışında oldu da marketten alacaksam serbest gezen tavukların yumurtası olmasına dikkat ediyorum sadece.

  • neferkitty  (28.07.16 21:53:00)
bili bili yumurta - bim

  • nrmnm  (28.07.16 21:55:41)
bili bili for ever

  • gozu acik sevisen yahudi  (28.07.16 21:58:23)
üsküdar'da yumurtacı var. sadece yumurta satıyor. oradan alıyoruz.büyükçe dışarıdaki yumurtalara göre.

  • sutlu nescafe  (28.07.16 21:59:10)
şurası da yardımcı olabilir:
eksiduyu.ru

  • yanginmerdiveni  (28.07.16 22:04:14)
tavukculuk arastirmanin yumurtasi,
cezaevi satis ofisinden kalecik,dalaman ve ya foca cezaevinin yumurtasini aliyorum.

yumurtada markaya cok takilmamak lazim.tavukta kullanilmasi muhtemel antibiyotik ve hormon yumurtaya gecmiyor. onemli olan sirkulasyonu cok olan yumurtacidan almak daha iyi, cunku sirkulasyon coksa yumurtada tazedir.
  • 1917  (28.07.16 22:19:20)
bili bili ya da keskinoğlu
free range ile normal tavuklar arasında gezme alanı olarak fazla fark yok :D

  • la noix  (28.07.16 22:27:17)
dikkat edilirse sayılanlar soğuk muhafaza kuralına uymuyor, tehlikeli, metro markete bakın

  • Big bada bum bum  (29.07.16 04:10:57)