sözleşmeli öğretmenliğe başvuracak mısınız?

son durum 4+2
4 yıl sözleşmeli, sonrasında bulunduğunuz yerde 2 yıl daha kalmaya söz verirseniz kadroya alınıyorsunuz. 6 yıl çakılı kalma gibi bir durum var. Şubat ataması da kadrolu olmayacak sanırım. Onlar da sözleşmeli. Kadronun üç katı kadar aday mülakata çağırılacak. Tercih önce mi sonra mu yapılacak belli değil.
Bu belirsizlik altında ne yapacaksınız? Sözleşmeliye başvuracak mısınız? Her şey berbat oldu. Memleketin haline ayrı kendi halime ayrı üzülüyorum. Özel okulların en az iki yıl deneyim istemesi de cabası.

Ben de bugün böyle bir başlık açmıştım

www.eksiduyuru.com

Benim anlamadığım şu Şubat ataması olucak mı olmayacak mı? olacaksa oda mı sözleşmeli?
e yok sözleşmeli atanmak değil kadrolu atanmak isteyenler ne yapıcak ? bir daha mı sınava girecek bu sene aldığı puan ne olacak?

çok garip bir gün bir günü tutmuyor ki ülkede insanlar hayat kursun kendine.
  • qazaqwsx  (28.07.16 16:50:36 ~ 16:54:57)
ben başvuracağım sanırım ya. ne zaman bilmiyorum gerçi.

  • mutlusismankedi2015  (28.07.16 16:52:58)
Darbe girişiminden önce şubatta kadro şansımız vardı. Ancak gelişmelerin ışığında o da yalan oldu. İlk başta Şubata kadar beklerim diyordum ama şimdi şubatın da ne olacağı belli değil. Hatta diğer memurların halinin ne olacağı da pek belli değil. Onların memuriyet haklarında da bir takım değişiklikler olacak sanırım.

  • çok yorgunum kaptan  (28.07.16 16:59:26)
Efsane bir kpss 2016 oldu , Allah sabır versin herkese.

  • ketcapli dondurma  (28.07.16 17:05:29)
sözleşmeli öğretmenlikten sonra büyük bir suç işlemediğiniz sürece kadroya alınırsınız. eğer iş güvenliği sizin için en önemli kriterse grin. ama şu çakılı kalma olayı benim asıl değinmek istediğim. ben olsam önce sınava girer, mülakatları falan geçer sıra tercihe gelince (sıra bu şekilde mi işliyor emin değilim) uygun yerler var mı bakarım. ben bu uygun yerlerde yaşayabilir miyim diye kendime sorarım. zamanında psikolojik sağlamlığıma güvenip bir doğu iline gitmiş ve orda iki yılını geçirmiş bir insanım. ondan sonra hiçbir şey benim için aynı olmadı. psikolojik sağlığım bozuldu, tabi bu benle alakalı. psikolojim sandığım kadar sağlam değilmiş demek ki. hala düzeltmeye uğraşıyorum. ki sadece çalıştığım okulda olumsuzluklar vardı yine iyi kötü yaşanabilir bir yerdi. büyükşehirden çıkıp orda yaşamaya başlamak beni çok kötü bozdu. bunların altı yıl boyunca size olmayacağından eminseniz bu yola çıkın.

  • sane ego  (28.07.16 17:07:50 ~ 17:09:16)
Ben kendim de doğuluyum. Kendi memleketim olursa (tercih hakkı verirlerse), yaşam şartları biraz zordur ama, yine gider görev yaparım. İşte 6 yıl çok uzun geliyor. Yeni mezunum ama yaşım küçük değil. 21-22 yaşında olsam hiç düşünmeden giderdim fakat şimdi oturdum kara kara düşünüyorum.

  • çok yorgunum kaptan  (28.07.16 17:27:35 ~ 17:28:24)
sane ego+1

2016 atamalarıyla ilgili gelişmeleri ilgiyle takip ediyorum, gerçekten çok zor bir atama dönemi oldu bu. Bu süreçten geçen bütün öğretmen adaylarına sabır diliyorum.
  • köstebek kurabiye  (28.07.16 18:37:41)
Normal atama ile kadroya bir Doğu ilinde geçmiş olsanız 3 yıl bittiğinde ancak tayin isteyebiliyorsunuz. 3 yıl sonunda tayin istediğinizde tayininiz de hizmet puanınızın düşük olmasından dolayı çıkmaz yani 5-6 yılda normal yollarla ancak tayininiz çıkar. Ancak durum bayanlarda durum farklı idi onlar eş durumu vs ile Batı'ya adaylık kalktıktan sonra mazeret tayini ile gelebiliyorlardı. Ben sizlerin yerinde olsam direkt sözleşmeli başlar 6. Yılın sonunda kadroyu alırdım. Zaten sözleşmeliye başvurupta kadro alacak kişi sayısı fazla olacağı bakanlık tarafından düşürüleceğinden artık kadrolu atamalara daha düşük norm açarlar. Yani kadrolu atanma şansınız gittikçe düşecek. Ayrıca yıl kayıplarını da hesaba katarsanız garanti olan sözleşmeli başlamak en mantıklısı .

  • creedwar  (28.07.16 21:00:36)
O kadar saçma sapan şeyler oluyor ki. Bize net bir çerçeve çizmiyorlar. Ne yapacağız nasıl olacak bir fikrimiz yok. Işın bireysel tarafı da şu ki üniversitem sağolsun haybeye hazırlık okuttular. Okul oldu beş sene. Yoksa zaten çoktan bir senedir bitirmiş ve atanmıştım. Bunu düşünmek şu anda daha çok sinirimi bozuyor.

  • çok yorgunum kaptan  (29.07.16 01:43:11)
Üğpoıuy, elbette fark etmiyor da bayanların evlilik konusunda kısmetleri erkeklere göre daha açık. Malum mesleği öğretmen olan kızlarımız nice annelerin ajandalarına not alınıyor oğluna eş yapmak için. Erkekler için eş durumu bayanlarla aynı özlük Hakkı'na sahip ama avantaj konusundaki realiteyi bayanlar yönünde ibrenin olduğunu inkar edemezsiniz

  • creedwar  (03.08.16 16:26:46)