5s ekranındaki karadelik

i.hizliresim.com

olay öncesi; akşam arkadaşı aradım. konuşurken hoparlörü açıp telefonu da masaya koyarak konuştu. telefonu tekrar eline alıp hoparlörü kapatmayı denerken telefonun donduğunu söyledi, ben de kapatıp tekrar aradım. ertesi gün ekranında karadelik oluşmuş. ne alaka olm?!

olayın nedeni ne olabilir?ilk gördüğümde mıknatıslı bişey değmiş olabilir dedim.
telefonun garantisi devam ediyor ama garanti kapsamında saymazlarsa tamir için ne kadar ödemek gerekir?

benim 5s de de aynısı olmuştu
zamanla hareket falan da ediyor
amerikadaki apple shop da anında değiştirdiler ücretsiz
türkiyede de apple shoptan randevu alabilirsen değiştirirler mutlaka garantisi varsa
yoksa da cüzi bir para karşılığı değiştiriyorlar.
  • Corc  (25.07.16 12:49:01)
ekranlar farklı katmanlardan oluşuyormuş. bu katmanlardan biri zarar görünce(fiziksel darbe falan) içindeki kimyasal sıvı diğer katmanlara akıp orayı karartıyormuş. zamanla büyüyormuş. çözümü yokmuş. ekran değişmesi gerekiyormuş. servise sor. baya bi fiyat çekerler eğer karşılamıyorlarsa. bu işlerden anlayan birine yaptırabilirsin ucuza gelir.

  • glamdr1ng  (25.07.16 12:49:44 ~ 12:50:18)
testlerde cakmakla isitilan ekranlarda da benzer goruntu olusuyor ama geciyor kisa sure sonra. burada panelde kalici hasar var gibi duruyor.

  • icim urperiyor  (25.07.16 12:50:49)