golf mü astra mı?

merhaba arkadaşlar, araç alacağız kafamız çok karşık golf ve astra arasında kaldık.

golf: 1.2 tsi dsg comfortline model
astra 1.4T 150bg dynamics model

astra özellik olarak 1 tık önde gibi ama golfte klasik ve 2. el değeri astradan daha iyi. astra için 20.0000 tl sıfır faizli kredi veriyorlar. önceden astra j 1.3 dizel kullanıyordum ve çekişinden hiç memnun değildim. Açıkçası 2 otomatik şanzumanada güvenmiyorum(şikayetvarda ikisi içinde birçok şikayet mevcut) fakat sizin görüşlerinizi bekliyorum.

Başka önerisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Ne kadar Astra'yı sevsem, Golf'ü sevmesem de ben Golf alırdım.

1.2 TSI, DSG ile gayet uyumlu çalışıyor. Golf yakıt olarak da Astradan bir tık daha iyidir. Gerçi 1.4 T'ye LPG takılıyor ama LPG taktırmayı düşünmüyorsanız Golf daha az yakar. Ve en önemlisi; değer kaybı. 5 yıl sonra Golf'ü Astra'dan daha çabuk ve daha pahalıya satarsınız.

Bütçe ne kadar? İkinci el düşünüyo musun?
  • charles montgomery monty burns  (25.07.16 09:29:00)
golf kaç beygir? beygir önemli müdür.

  • cekilmis gayfe  (25.07.16 09:32:07)
Astra'yı kullanmanızı öneririm. Oldukça seri, pedala bastığınızda koltuğa yapıştırıyor. Sürüşü de gayet keyifli. İç mekan da daha iyi görünüyor.

  • fever  (25.07.16 09:44:18)
golf

  • tantunisultansüleyman  (25.07.16 09:54:41)
@charles montgomery monty burns

bütçe 80.000'e kadar.

@cekilmis gayfe

110 beygir
  • allahinadiylaoku  (25.07.16 10:07:12 ~ 10:07:23)
astra motor olarak daha iyi gözüküyor. ancak o kadar beygir farkı ne fark ettirecek? poloda 1.2 tdi motor şehir içinde 2 yıl kadar kullandım. şehir dışında da tamam 150-160 üzerine pek çıkamıyorsunuz. çok dik yokuşlarda kalkışta araç doluysa sorun çıkartıyordu. ancak kırk yılın başı olacak bir durum bence.
en garantisi bi test sürüşü yapın 1.2 tsi ile ona göre kararınızı verin. donanım olarak karşılaştırırsanız da golf büyük ihtimalle astranın yanında boş+boştur. bunu da değerlendirmek lazım

  • morcivert  (25.07.16 10:13:21)
120 beygire 150 beygirse net astra derim.

  • cekilmis gayfe  (25.07.16 10:43:56)
astra h 1.3 dizel kullanıyorum, astra j şikayetlerini biliyorum kasa bu motor için fazla ağırdı. ama 150bg diyorsunuz 95bg nere 150bg nere, uzun süre binecekseniz astra konfor performans donanım her şekilde daha iyidir

  • kaichi  (25.07.16 10:50:15 ~ 10:57:31)
astra daha seksi

  • kayranin kedisi  (25.07.16 11:06:11)
golf

  • amonaki  (25.07.16 16:30:44)