Siniriniz ne kadar sürüyor?

Büyük ve olağan dışı olayları hesaba katmıyoruz.

Günlük hayatta ufak tefek bir şeye sinirlendiniz diyelim. Örneğin fazla mesaiye kaldınız ve akşam için planınız vardı. Ya da karnınız çok aç yemeğe birini bekliyorsunuz o da keyfi olarak geç geliyor.

Sinirleniyorsunuz ve ne kadar sürüyor?
Bu sinirden kurtulmak için ne yapıyorsunuz?

Not: 2 gün önce saçma bir şeye sinirlendim ve sakinleştirici bile içmeme rağmen geçmiyor. Artık o mevzu umrumda değil ama hala sinir yüklüyüm saçma şeylere patlıyorum. Gerçekten bir uzman görmeli miyim?

10 dk

bekliyorum
  • neseranni  (23.07.16 12:37:12 ~ 12:37:29)
genelde kısa sürer yarım saate unuturum. ama bazen bazı olaylar üzerinden zaman geçse öfkem dinse bile tekrar tekrar aklıma gelip beni delirtebiliyor.

  • aslmtn  (23.07.16 12:38:55)
Benim çok çabuk geçer . Çabuk sinirlenip çabuk sönerim

  • lilidance  (23.07.16 12:48:18)
Taş çatlasın 5 dk. Çok sinirlenirsem hemen spor salonuna gidiyorum hayret ettiğim ağırlıkları kaldırıyorum.

  • gozu acik sevisen yahudi  (23.07.16 12:51:14)
genelde çabuk sinirlenir, çabuk sönerim ön bilgi olarak bunu vereyim.

günlük hayat akışında olan ufacık şeylerde sakin kalamıyorum, çünkü genelde böyle şeyler devamlı karşıma çıkan şeyler oluyor. kendi kendimi doldurup dururum. sinirim üç-dört gün geçmez, hatırladıkça söylenir çok pis takarım. mesai gibi bişeyse zaten iki hafta filan surat asarım, işimden nefret ederim.

ama insan ilişkileri öfke kontrolünde adeta nirvanaya ulaştım. gerçekten sinirlendiğim bir şey olsa bile sakince söylüyorum, hiç öfkeli kalmıyorum. bazen gündelik şeylere sinirlenip yakınımdakilere patladığım oluyor, o zaman da gönül alıyorum.

2 gün önce saçma bişeye sinirlendin ve geçmiyorsa enerjini atacak bir şey yap, ne bileyim yüzmeye git, koşuya çık, saatlerce bi' küvetin içinde yat, hala geçmiyorsa bi' uzmana görün.
  • evde liyakat kalmamis  (23.07.16 12:53:58)
en çok sinirlenip sinir krizi geçirdiğim olay bile yarım saat sürdü. sonra normal halime geri dönüyorum. ama sinirlendiğim zaman olmadık şeyler yapabiliyorum, sonra hatırlamıyorum bu yaptıklarımı-dediklerimi.

  • nice tnetennba  (23.07.16 13:04:49)
Günlük olaylar yarım saat-bir saat.
Biri bir ahmaklık yapmışsa tüm gün veya o kişi ortadan kaybolana kadar.

  • Lim5  (23.07.16 13:29:44)
Yemek yiyene kadar sürüyor. Yemek yedikten sonra sakinleşiyorum. Zaten çok sinirliysem onu da yapamıyorum. Ağlayarak uyuyorum. Uyanınca yatismis oluyorum bi nebze

  • benoyledemekistemedim  (23.07.16 13:32:56)
Kısa süreli sinirle ,öfkeyi ayirirsak gayet sakinimdir.anlik parlama oluyor arada. Ama öfkemi dindirmek için ordan uzaklasmak iyi oluyor.

  • vi veri veniversum vivus vici  (23.07.16 13:45:11 ~ 14:21:23)
Sabah kız arkadaşıma sinirlendim, dışarıdaydı. "Eve geçtiğimde arayayım, şimdi kapatıyorum" dedi. "Kapat ama tekrar aradığında daha ciddi olacağım" dedim.
15 dakika sonra aradığında sinirim geçmişti. Bozuntuya vermemek için sinirli gibi davranmak zorunda kaldım :)

Bence sizin durumunuz biraz uç.
  • geven kafa  (23.07.16 13:49:43)
Öfke nöbetim kısa geçse de içimdeki sinir geçmez.
Acısını fazlasıyla çıkarınca bile tam geçmiyor azalıyor sadece.
Biri bana bir yaptıysa benim karşılık olarak ona on yapmam gerekiyor ki içimdeki öfke azalsın.
Bir uzmana göründüm şimdi bıraktım, toparlamaya çalışıyorum.
  • mutekebbir  (23.07.16 15:20:34)
Galiba 5-10 dakika. Hiç uzun süren bir şey yaşamadım. Parlayan bir insan da değilim.

  • aychovsky  (23.07.16 15:22:23 ~ 15:24:06)
cok kinlenmissem bir hafta sinirlenirim. sacma bir huy. asabi olmak kotu bir sey.

  • nax  (23.07.16 15:49:38)