okul nakil islemleri

Oglum bu yil 6. Sinifa gecti ve kaydini evimin yakinindaki bir okula almak istiyorum.bugun gidicem okula ama mudur dermi almiyorum kayit yada su kadar para verirsen alirim diye.

Bi yaptirimi olabilir mi yoksa almak zorunda mi?

Adresiniz okulun kayit bolgesi icerisindeyse bir sorun olmaz ki zaten olmasi gereken de bu diye biliyorum.

Tasinma ya da yeni okul acilmasi gibi bir durum falan yoksa neden daha uzak bir okulun sisteminde cikmis ki gecen sene.

Saglikli bir iletisim kurduktan sonra ve sartlar elveriyorsa kayit yapmasi lazim.

Kayit parasi olayi da ayri bi durum, okullarin paraya ihtiyaci var ama kayit parasi da hakli olarak yasak. Bunu bir dayatma haline getirecegini sanmam.
Gonlunuzden koparsa bir miktar bagista bulunulmasi taraftariyim ben acikcasi. ;)
  • aksiyom  (21.07.16 12:08:38)
Adresin kayıtlıysa almama gibi bir durum olamaz. İdarecilerin inisiyatifinde pek değil o durum. Gücün yetiyorsa para ver, ama büyük çaplı meblağ alma gibi bir hakkı yok okulun.

  • Simrug  (21.07.16 12:25:14)
îstemem yan cebime koy yapıyolar vermeseniz de olur ama verseniz iyi olur falan diye, eskiden bir top a4 kağıdı gibi şeyler istiyolardı bir de onlar okulda öğrencinin evrakları içinmiş diyerekten. vermedin diye arıza çıkartcak birine denk gelsen bile oğlun zaten o kadroyla sürekli ve doğrudan muhatap olmuycak. sorun çıkacağınız zannetmem.

  • dafaisss  (21.07.16 12:49:55)
Tasinma durumu yok.adtes bu istedigim okulu tutuyordu ama oglum 4. Sinifi o okulda okudugu icin oraya gitmekte diretti ve gitti.okul yeni idarecilerdende memnunum ama cok fazla ogretmen degistirdiler o yuzden bu yil o okula gondermek istemiyorum.

Tabi ki butcem el verdigince para yardimi yapicam ama 4 basamakliyada cikamam,o yuzden sordum.

Bazi okullarin cok yuksek meblag istedigini duydum o yuzden sordum.
  • brnbrs  (21.07.16 13:09:58)
Ilk sordugumda temmuz 15 ten sonra gel dediler.simdi agustos hatta okullar acilcagina yakin gel dedi mudur.

Umarim sorunsuz kayit yaptiririm.
  • brnbrs  (21.07.16 13:12:14)