agaclarin kesilmesine

karsi cikip üzülenler sehit edilenlere de üzülmüyor mu ?
O begen-me-digimiz suriyeliler bile cadirkentlerinde darbe karsi gösteri yaptilar bayraklarla.

gezi ile askeri darbe arasında çok bağlantı görmüyorum.
ölen masum insanlara üzülüyorum.
Gezide de olsa darbede de olsa masumlar katledildi.Masumları öldüren sorumlular cezalandırılmalı.
  • basond  (17.07.16 21:31:40)
İnsanların ölümüne insanlar üzülür. Ancak tüm bu yaşananların sorumlusunun kim olduğu da ortada be arkadaş.

Yapılacağı haber alınan, sonrasında kontrollü bir şekilde erken doğması, dolayısıyla da başarısız olması planlanan bir darbe girişimi. Goebbels'in bile aklına gelmezdi sanırım. Temiz iş.

Tüm muhalifleri ancak böyle kesebilirlerdi.
  • sevgikusunkanadinda  (17.07.16 21:34:15)
O suriyeliler keşke kendi ülkelerinde de eylem yapaydı. Üzülüyorlardır elbet. Ben üzüldüm şahsen ağaç kesilirken de, tanklar halkı ezerken de, devletin uçağı devletin polisini tararken de, gariban mehmetçik linç edilirken de.

  • orhan tv  (17.07.16 21:37:07)
üzülmüyorum. 1adam'a ciddiye alıp cevap vermeye gerek yok. tanımayananız var belli o yüzden diyorum. sıkmayın durduk yere canınızı.

not: ağzımdan troll diye birşey çıkmadı zaten. keşke troll olsan hocam. acıları sidik yarışı gibi yarıştırmanızdan bıktım heryerde.
  • darksdantes  (17.07.16 21:46:16 ~ 22:27:33)
Ben sorumda ciddiyim. Agac icin yollara caddelere cikanlar insan icin de hayli hayli cikar. Siyasetten ayri bir sekilde düsünmeniz zor görünüyor. En ufak bir sey de troll etiketi yapistirma meraki sarmis ortaligi. Sorum ciddi ,siz de ciddi cevap verebilirsiniz.

  • 1adam  (17.07.16 21:51:12)
1adam troll değil. Kendi halinde bir muhafazakar. Şimdiye kadar birisine ağzını bozduğunu, küfür ettiğini filan da görmedim şimdiye kadar. Doğruya doğru.

Ağacın sembolü özgürlüklerin kısıtlanması, ben yaptım olduculuk, organize polis ve iktidar şiddetine verilen tepkiydi. Park semboldür. Gelin kabul edelim, bir kısım insan da çözüm sürecine tepkisinden çıktı sokağa. Sonrasında tepkileri dönüştü ya da dönüşmedi ama durum bu.

Şu anda ise çok daha başka bir dinamik var. AKP'nin kötülük dolu %5'lik kitlesi, kalanları sokağa döküyor ve konsolide etmeye çalışıyor. Ben bunun için sokağa çıkmam. Kimse kusura bakmasın. Beni eline geçirdiği yerde mürted diyerek öldürmeye çalışacak insanlar için sokağa çıkmayacağım. Beni gördüğü yerde komünist diyerek vurmaya kalkacak cuntacı alçaklara destek için çıkmadığım gibi, bunu da yapmayacağım.

Burada mesele, organize kötülüğün bir sonucu olarak öldürülen, linç edilen silahsız, hiçbir şeyden haberi olmayan erlerdir. Ben bir öncelik sıralaması yapılacak olursa onların hakkını savunurum. Bundan da tankların ezdiği insanlara sevindiğim ya da bunu onayladığım asla ama asla çıkmaz, çıkamaz.

Böyleyken böyledir.
  • sevgikusunkanadinda  (17.07.16 22:05:14)