Hani azınlık askerlerdi

Gözaltına alınan generaller her biri 1000 askerden sorumlu olsa 50,000 asker eder, ee darbe neden başarısız oldu? Yarı yolda mı bırakıldılar, ya da halka ateş etmemek için devam edemediler mi?

bu iş darbe bahanesi ile toplu tasfiyeye dönüştü hocam. darbe başında kışlalarınıza dönün diye karşı çıkanlar dahi gözaltına alınmış.

  • doxanikee  (16.07.16 19:24:31)
benim de anlamadığım şey bu. 50 bin olsa iyi, benim hesabımla kabaca 200 bin civarı ere üstlük edecek kadar rütbeli asker var bu işin içinde. gördüğümüz kadarıyla 5000 kişilik etki belki sözkonusu.

katıldığı düşünülen rütbeli askerlerin listesi: boardest.com

birim başına asker sayısı:

Tabur 300–1,300 Binbaşı/Yarbay
Alay 1,300-3,000 Yarbay/Albay
Tugay 3,000-5,000 Tuğgeneral/Tuğamiral
Tümen 10,000–15,000 Tümgeneral/Tümamiral
Kolordu 20,000–45,000 Korgeneral/Koramiral
Ordu 80,000–200,000 Orgeneral/Oramiral
Ordular grubu 400,000–1,000,000 Mareşal/Büyük amiral
  • Kızılçam Kitabevi  (16.07.16 19:46:29 ~ 17.07.16 22:53:50)
1 milyon mu? Ordunun toplam boyutu kaçtı bu arada? 400k değil miydi? Teknolojisi yükseltilip sayısı düşürülüyordu hani. Neyse hiç bir önemi yok.

Darbeyi yapanlar Kökten dinci fetullah silahlı terör örgünü mensubu Türk subaylarıdır. Tabi söz konusu subaylar bu işi şantajla yapıyor kökten dinci oldukları için değil.

Darbeye kalkışan kökten dinci FETÖ'cüler uzunu fazla light ve yumuşak başlı buluyorlar. Sizi beni ne bulurlar tahmin edin artık. İçki içen ateist ya da nüfus cüzdanı müslümanı subayların bunlarla işi olmaz dolayısıyla da desteklemezler. Gün boyu yabancı ergen dizileri seyretmekten beyni yanan ayakları yere basmayan 20'liklerin bunları bilmemesi doğal. FETÖ iktidara gelseydi o yabancı dizileri de seyredemeyecektiniz ayrı tabi.
  • neotunc  (17.07.16 00:50:42)
Ne halka ateş etmemesi bu arada? İnsanların cesetleri ortadan ikiye bölündü. Halkı tanklarla ezdiler saldırı helikopterleriyle taradılar.

twitter.com

Bas ctrl + F'ye sayfada arattır:
Türk halkının üzerine kurşun yağdıran Türk subayı.

Millet iradesine karşı #Darbe yaptırtılmaya çalışılan çocuk askerlerin günahları.

Orduya #fetullah terör örgütü'nün sağladığı sınav anahtarı ile giren #Haramzade #Darbe'ciler kendi milletini ezerken

Üçüncüsü sansür yemiş üstüne tıkla "Aşağıdaki medya hassas öğeler içerebilir." yazacak. Sol altında "İçeriği görüntüle"ye tıkla. Tankların altında ezilen insanları seyret. Bak cesetlere neler oluyor.
  • neotunc  (17.07.16 01:49:18)
Lan tank var tank bir tank isterse önündeki bşt milyon silahsız insanı öldürür, şimdi asker sıktı çığırtkanlığı yapmayın

  • öteki ben  (17.07.16 02:51:19)