taksitle telefon

biliyorsunuz bireysel kartlara yasak bu meret.

şimdi şöyle bir yöntem geldi aklıma. önce telefonun fiyatı kadar taksitle nakit avans çeksem sonra gidip telefonu tek çekim aldıktan sonra nakit avans çektiğim miktarı geri yatırsam olur mu?

internetten alacağım telefonu ya da banka kartıyla.

olur da, nakit avansin faizi var kredi cekmis gibi. taksitli nakit avansin faizi daha da fazla. oturup hesaplamani tavsiye ederim, krediyle alman daha mantikli bile olabilir.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (15.07.16 00:24:34)
tekno marketlerin anlaşmalı olduğu bankalarla halletsen? mikro krediler ile

  • canercuxy  (15.07.16 00:47:07)
enpara kredi en mantıklısı

edit: american express varsa garantide eğer taksitli nakit avans faiz oranı 0.99 bundan avantajlısını bulamazsın.
  • gozu acik sevisen yahudi  (15.07.16 00:59:55 ~ 01:44:05)
Dediğiniz durumu anlatayım açık bir şekilde, Diyelim 1000 tl alacağınız telefon;

9 taksit 2,02 faiz oranlı 1000tl taksitli nakit avans çektiniz; 125,01 TL*

1000 tl tek çekim ürünü aldınız

Bir sonraki hesap ekstresine yansıyacak borç 1125,01
1000 tl yatırsanız, ekstre borcunuz 125,01.
Yapacağınız karttan 1000 çektirip geri yatırmanın hiçbir manası olmayacak, siz yine 9 ay 125,01 ödeyeceksiniz. toplamda 1125,09 ödeme yapacaksınız. 125 tl zarardasınız faizden dolayı.

Görsele 1000 tl enparadan kredi çekmenizi tavsiye ederek kredi hesaplamasını yüklüyorum. Enparada 9 ay 1000 tl çektiğinizde 1082 geri ödemiş olursunuz, 82 tl zararınız olur.

hizliresim.com

Edit:imla
  • onakomabunako  (15.07.16 01:20:47 ~ 01:21:11)
Garantide kredi karti limitinden "taksitli para" çekebiliyorsun. Nakit avanstan farklı. 2bin lirayi 7 aya bölüp ödemek istersen 200 lira faiz biner total fln.

  • mobydick  (15.07.16 01:37:52)
@mobydick'in söylediği aynı şeyin isim verilmiş hali, bu oranlar her bankada aynı, bazı bankalar belli tutar ve taksit sayısına kampanya yapıyor fakat yine en karlısı enpara çıkıyor,
Bankaların taksitli nakit avansa verdği isimlerin birkaçını yazayım;
Garanti taksitli para-taksitli nakit avans-avans bonus
Akbank hızlı para- Taksitli Artı Para-Taksitli Avans
Hsbc- çatpara
Finansbank Taksitli Nakit Avans
Vakıfbank nakite taksit
bu böyle gidiyor.. Hepsinin faizi 2,02.
Banka kampanya yapsa bile en uygunu 1,39 oluyor.
Kişiye özel kampanyalar krediden uyguna gelebiliyor.
Garanti bonus taksitli nakit avansı 'kendi belirlediği tutar ve taksit sayısına göre' 1,09'dan verebiliyor. İşte bu karlı.
Akbank Faizsiz 6 taksit veerebiliyor bu da kişiye özel kampanya.
1,35'in altında faiz oranı belirtiyorsa onu çekin, yoksa enpara krediyi tercih edin. Enpara kullanmak istemiyorsanız bile gidin garantiden tüketici kredisi 1000 tl çekin 1,50 civarıdır faiz oranı.Sigorta masrafını hesaba katarak hangisi karlı gözden geçirin. Enparada sigorta masrafı yok mesela.
  • onakomabunako  (15.07.16 02:02:04)
Bu arada alacağınız telefonu;
garanti bankasının kişiye özel kampanyası; tüm harcamalarınızı 3 taksitte ödeyin gibi kampanya varken ücretsiz 3 taksitle alırsınız n11 hepsiburada gittigidiyor teknosa gibi yerlerden tek çekim alırsınız otomatik 3 e bölünür,
Axess kartınız varsa ücretsiz 3 taksit kampanyasını genel kampanya olarak yapıyor 2-3 ayda bir. Haziran ayında vardı, yine belirttiğim yerlerden bu kampanyalardan biri aktif olduğunda alırsanız 3 taksitli almış olursunuz, faiz ödemezsiniz
  • onakomabunako  (15.07.16 02:09:47)