çok saçma birşeye takılıyorum değil mi?

merhaba.
geçen hafta bebeğimiz dünyaya geldi şu anda 9 günlük kendisi. yeni yeni anne olmaya alışıyorum. doğduktan sonra 2 gece hastanede kaldık sonra eve geçtik 1 gece evde kaldık ertesi gün tekrar hastaneye yatmak zorunda kaldık. enfeksiyon geçiriyordu. yani 1 gece hariç 8 gündür hastane odasındayım biraz psikolojim bozuldu gibi.

bu sürede gündüzleri yanımda eşimin annesi ve benim annem kalıyor geceleri de eşim kalıyor. eşimin annesi dünyanın en tatlı, en yardımsever insanı kendisini gerçekten çok seviyorum. bu sürede o yanımda olmasaydı çok da zorlanırdım farkındayım. ama şöyle bir şey var mesela gazını çıkartmak için kucağına alıyor o sırada bebeği "yavrucum", "bebeğim", "oğlum", falan diye seviyor bu bana günden güne daha da çok batmaya başladı. altını değiştiriyoruz mesela o da dahil oluyor olmasın istiyorum ben tek değiştirebiliyorum çünkü. oğlum demesin istiyorum çünkü o benim oğlum.

yanlış düşünüyorum değil mi? şu anda çok sağlıklı düşünemiyorum farkındayım ama batıyor işte :(

ablacım senin kafa gitmiş biraz herhalde.

  • tosunpasa  (13.07.16 21:46:51)
Şu an sana her şey mubah sta cim. Gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün.

  • damdanakan  (13.07.16 21:47:12)
çok çok saçma hemde.

cık cık kimseler duymasın.
  • islergucler2  (13.07.16 21:47:30)
torunum demekten daha güzel, dile yatkın. desin bırak. görmezden gel.

  • freetakilir  (13.07.16 21:49:00)
hmm, bu aralar lohusa psikojisiyle boyle dusunuyorsundur muhtemelen :) umarim bir an once atlatirsin.

babaanneler, anneanneler hele bir de ilk torunsa cok heyecanli oluyorlar. torunlari da genelde 'yavrum, oglum/kizim' diye severler. bundan daha dogal bir durum yok bence. sevgi gostergesi. asil bunlari soylemese sorun olurdu sanirim.

bir de mesela aklima geldi; gecen gun annemle konusuyorduk, arkadasinin torunu olmus. cocugu cok fazla kucagina alip sevmiyormus. oyle canim oglum, kuzum vs gibi hitaplar da kullanmiyormus. annemin garibine gitmis. insan torununu oyle mi sever diye. demem o ki sizin babaanne normal :)
  • fraise  (13.07.16 21:50:29 ~ 21:57:56)
torun sevgisi çok farklı bir şey. bırak istediği gibi hitap etsin. sen de fazla takılma bir an önce çocuğunun iyi olması ve sağlığına kavuşması için dua et. (inançlıysan tabi)

Allah analı babalı büyütsün.
  • Polaroid  (13.07.16 21:50:50)
sevmeleri normal, bir anneninde yavrusunu kıskanması normal, hastane germiş biraz sizi.

  • killerbee  (13.07.16 21:50:54)
Diyecek tabii ki. Sakın bundan ötürü olan rahatsızlığını dile getirme, çok üzersin kaynanayı. Biraz zaman geçsin alışırsın.

  • yirmisantim  (13.07.16 21:51:03)
Bu arada allah analı babalı büyütsün ^_^

  • yirmisantim  (13.07.16 21:51:40)
Yeni doğum yapmış kadına bu konuda burada yüklenmek yersiz, o psikoloji içerisindeyken olası şeyler bunlar. O yüzden çok da umursama kafayı takıp takmamayı boşver :)

  • neferkitty  (13.07.16 21:52:01 ~ 21:54:10)
aaa doğurdun mu hayırlı olsun tebrikler
evet biraz saçmalıyorsun biraz ama doğum sonrası normal daha çok yeni geçer
bu arada adını ne koydunuz utku mu
  • limoncello  (13.07.16 21:52:39)
Benim annem de bi kere bile babannenizin faydasi dokunmadi bana, sizi sevmedi der .ne garipsin ya psikolojin iyi degil gercekten :)

Allah anali babali büyütsün bu arada .
  • cabiday  (13.07.16 21:53:41)
cok sacma. mutlu bile olmalisin ne guzel surekli yaninda oluyor diye.
annemin bana dogum yapacagi gece benim "buyukbaba" olacak adam kalp krizi numarasiyla hastaneye yatmis. sebep de hastanede de yuzlu yuzlu dibimizde olabilmeleri. 27 yasima geldim, ilk torunlariyim, hala inatlasirlar benimle, turkiyeye tatile gidecegim zaman bir de ustumuze onlar cikar gelirler. dusun, ne guzel bir babaannesi var senin oglunun.

  • letheavendangered  (13.07.16 21:53:49)
Yanlış düşünüyorsun. Babaanne de sonuçta bir anne ve senden kat be kat daha tecrübeli. Ondan bir şeyler öğrenmen yararına olur. İleride sıkılıp çocuğa biraz o baksın bile diyebilirsin.

  • dissendium  (13.07.16 21:56:26)
ya diyorum ya farkındayım ama işte tutamıyorum kendimi. kıskanıyorum biraz :)
yoksa kendisi dünya tatlısı bir insan çok da seviyorum ama işte hormonlar.
@limoncello adını cem koyduk :)
  • sta  (13.07.16 21:57:12)
Allah bağışlasın.sagilikli huzurlu bir ömrü olsun.

Cok gereksiz takiyorsun.böyle düşünme bile.
  • vi veri veniversum vivus vici  (13.07.16 21:58:08 ~ 21:58:56)
Geçmiş olsun. Allah bağışlasın.
sorunuzun cevabı evet.
ananne olduğunuzda anlayacaksınız, torun evlattan bile tatlıymış.(bütün granny ler aynı şeyi diyor). hatta evlat sermaye, torun kar dır derler.

duygularınızdaki gariplikler henüz normal seviyesine dönmemiş bazı hormonlar sebebiyle oluyor.psikoljiniz de bu nedenle karmaşıklaşıyor.eve gidip tekrar hastaneye dönme olayının da etkisi var. biraz zaman geçince bu düşüncelerinize gülüp geçeceksiniz.
  • AWD  (13.07.16 21:59:20 ~ 21:59:48)
çok benzer bir olaya şahit olmuştum. ben küçükken anneannem beni "canım kızım" diye sevdiğinde annemin "o benim kızım senin değil" demişliği var. (çok iyi anlaşamazlar) çok küçüktüm (5-6 yaş) ama yine de hatırlıyorum, çocuk aklımla bile annemin çok ama çok saçma bi şey söylediğini anlayabilmiştim. yani evet çok saçma bir düşünce ama loğusasın sen hiçbi şeye sıkılıp üzülme, kafa takma. olur öyle. bebeğin de analı babalı sağlıklı büyüsün.

  • ambrosia  (13.07.16 22:00:21)
tabi hatta oğlum diye severse çocuğu bir hışımla elinden çekip iki tokat çak asdfasdf
benim annem de torununu oğluşum diye seviyor allahtan böyle bir kızı/gelini yok kadının. tenk gad

  • cekilmis gayfe  (13.07.16 22:07:16)
demek sonunda ikna ettin ha:)

babaannesi de sevecek tabii ama oğlunun oğlu onun da oğlu sayılır, oğlum demesinde sakınca yok bi de bu yönden de bak
  • limoncello  (13.07.16 22:21:15)
bence normal bu durumun. yani oglum falan demesine takilman normal değil ama bebegi bezlemesi falan kiskanman normal. en azindan şu zamanda. fazla sert cikismadan agirligini koymaya bak derim.

  • iglesias  (13.07.16 22:21:54)
bir küçük insana (büyüklere de olur) eşya muamelesi yapmadan, sevgileri kıyaslamadan, senin benim demeden ''ne çok seviliyor (ve bu iyi bir şey)'' diye düşünürsek her şey daha iyiye gidecektir. teşekkürler.

özet: sal yani ablacım, istediği şekilde sevsin. nasıl olsa bir nokta kadın evine gidecek.
  • timmie  (13.07.16 22:28:14 ~ 22:30:19)
ama torunum dıye sevılmez kı yanı mecbur oglum falan dıyecek:)
alt degıstırme gıbı seylerı de ona dırek soylemek ayıp olur ama annene soylesen, ben yapabılıyorum sız bı durun dıye, o da kaynanaya şakayla karısık soyler.
sen de farkındasın da ıste sımdı bı kıskanclık olmus. bıraz bu durumlara kendını alıstırsan daha ıyı olur tabı, cocugun cok kısı tarafından sevılıyor bu harıka bır sey onun ıcın oyle dusun.
hayırlı olsun bu arada :)
  • pamuk helvalar cebe  (13.07.16 22:42:18)
o zaman anneanne/babaanne demesini de yasakla. çünkü bir tek sen doğurdun, tek anne sen olmalısın asdfsafsadf geçmiş olsun bacım

  • cekilmis gayfe  (13.07.16 22:43:11)
Boyle dusunmen normal ama sakin dile getirme ne kayinvalidene ne annene ne esine. Gel bize soyle. Cunku kulagina giderse cok kirilir

  • la noix  (14.07.16 00:01:50)
sen onun oğluna "canım" diyorsun ama? :D

gözünüz aydın.
  • matrix  (14.07.16 00:44:53)
kafa gitmiş ki ne gitmiş bide gece uykusuz kalmalar başlayınca ne olacak onuda yaz buraya unutma :)

eşinin annesine-eşimin annesi bi yardım edermisin mi diyorsun?yoksa anne mi?buradan yola çık.
oğlunun oğlu onunda oğlu sayılır.
  • jamswety  (14.07.16 00:50:04)