osmangazi köprü ücreti

gerçekten bu kadar pahalı mı normal mi bu kadar olması www.facebook.com

fiyat dogru. normal degil ama bence. zaten hayvan gibi siyapiyolar vergilerimizden bilmemneyimizden. hala bi de kopru gecis ucreti aliyorlar 100 lira. bu millete mustehak ama sikayet yersiz.

  • in vino veritas  (13.07.16 01:11:31)
şimdi her ne kadar pahalı deseler bu köprüyü büyük ihtimal ticari araçlar kullanacak, onun dışında da zamanı kıymetli olan insanlar.

Örnek olarak, bu köprü bursa istanbul arasını 1 saat düşürüyor, feribota göre. feribot 40-50 lira olunca, aradaki farktaki temel mantık senin bir saatin 50 lira eder mi? Ederse sana göre pahalı değil, etmezse pahalı.
  • gezegen olan pluton  (13.07.16 01:16:18)
yorumlarda otobus soforu vatandasimiz ozetlemis: "Otobüsümün hgs sinden 157 lira çekti köprüyü sokaydı iyiydi"

  • jedilance  (13.07.16 01:59:33)
körfezi dolaşmak 80-90 km fark ettiriyor, belki çok uzun değil ama sadece gölcükte 7 tane trafik ışığı var. dur-kalk adamın anası skliyor. o yüzden ben şu ana kadar %80 feribotu kullanmıştım. Aradaki fark şu an 35-40 tl, bence değer. tabi vakti olan feribotu tercih edebilir. fiyat yüksek değil mi? evet yüksek ama arz talep meselesi. 3-5 ay sonra bakarlar geçen yok, düşürürler belki.

  • animalman  (13.07.16 08:15:24)
osmangazi köprüsü km başına fiyat olarak hesaplandığında dünyanın en pahalı köprüsüymüş.

wikipedia'nın yalancısıyım bende.
  • tolga asp  (13.07.16 08:20:08)
BEYLER ANLAMADIĞINIZ NOKTA ŞU:

HEM GİDİŞTEN HEM DÖNÜŞTEN 90 TL ALIYORLAR.

YANİ GİT GEL YAPTIN 180 TL BAYILACAKSIN

HEPİNİZ ORTA DİREK ADAMLARSINIZ ALLAH AŞKINA HANGIMIZ BU PARAYI ÖDER

FERİBOTLA GİT GEL YAPSAN 100 TL OLUYOR Kİ EMİNİM KÖPRÜ SİNEK AVLAMAYA BAŞLAYINCA FERİBOTLARI SABOTE EDİCEKLER SEFERLERİNİ AZALTIP KUYRUK YAPTIRACAKLAR İNSANLARI ZORLA KÖPRÜYE YÖNLENDİRECEKLER.

BUNLARDAN HERŞEY BEKLENİR KAÇIŞIMIZ YOK.
  • technicalte  (13.07.16 08:58:08)
bu fiyatlar sapıklık. başka hiçbir şey değil. bu konuda hk yapılacak başka yorum vs. de yok.

sapıklık net.
  • tchuck  (13.07.16 09:02:54)
15 km'lik Konfederasyon Köprüsü'nden geçiş osmangaziden daha ucuz: gidiş geliş toplam 46 $ = 133 TL. (www.confederationbridge.com)

Muhtemelen vatandaşın isyan eşiğini tespit ettirdiler, bu köprü için 100 TL çıktı.

Zamanla köprü bakımı, zorunlu ayarlama, güncellemelerle (ama zam değil) fiyat artacak yavaş yavaş haşlanan kurbağa misali, diğer köprü ücretleri gibi bunu da kanıksayacağız. Vatandaşın seçimi "bu."

Edit:

Başka bir köprü: 5 km 4 dolar. www.mackinacbridge.org

Ya herşeyi geç boğaziçi köprüsü, fsm geçişi kaç lira bu kaç lira? Aklım almıyor... benim...
  • franz kafka  (13.07.16 09:19:42 ~ 09:27:13)
İnanılmaz pahalı. Kabul edilebilir seviyede değil tabii ki. Fakat ATV'de dün köprü geçiş fiyatı için ne düşünüyorsunuz sorusuna "fiyat normal bence" diyen çomar vardı. Resmen sadece siyasi sebeplerden ses çıkarmayanlar olduğu sürece o fiyat inmez. Feribot kullanımı devam eder, köprü o kadar tutmazsa feribotlar ve seferleri sabote edilir. Fiyatlar da "düzenleme"ler ile arttırılır

  • nawar  (13.07.16 10:03:23)
köprü gerekli miydi? gerekliydi bence ama geçiş ücreti bence pahali. max 49 falan olmalı.

  • ne nicki be  (13.07.16 10:04:59)
Fiyatı ne yaparlarsa yapsınlar, her halükarda hepimize dokunacak bu köprü. Devletin senelik 4.6 milyon araç taahhüdü var firmaya...

Geçen bir hesap yapmışlardı, bu hesapla devlet tüm Türkiye'deki diğer köprü ve otoyollardan aldığı tüm parayı osman gaziyi işleten firmalara verecek. Olayın özü bu bence... Vatandaş Ahmet köprüden geçip sikilmezse, devlet eliyle hepimizi sikecekler...
  • kartallar yuksek ucar  (13.07.16 10:33:06)