Datca'da kopekbaliklarinin çok olduğu doğru mu?

Sözlükte datça başlığına bakıyordum da 2-3 kişi kopekbaliklari cirit atiyor; belinize kadar suyun olduğu yere bile gelebilirler. Yuzerken ilerde yuzgeclerini görmek mümkün filan demişler. Kucuklugunden beri köpekbalığı fobisi olan ben fena korktum bu durumdan. Sırf bu sebep yüzünden tropik yerlere gitmedim ucuz biletler bulduğumuz halde kaç kere. Doğru mu bu? Datca'da o kadar çok varlar mi? Otel rezervasyonu yaptiracaktim, korktum bekliyorum öyle.

Teşekkür ederim şimdiden herkese.

datça'ya 2 kere gittim hayatımda. köpekbalığını görmeyi bırak k'sinden bahsedeni duymadım.

  • cekilmis gayfe  (12.07.16 19:05:56)
Datça'da camgöz köpekbalığı olur doğrudur. Ancak 25 yıldır Datça ve civarında tatil yapan biri olarak daha insana saldırdıklarını görmedim, duymadım.

  • dostlarorkestrasi  (12.07.16 19:14:17)
Geçen eylül ekim ayında camgöz görülmüştü gazetelerde haber olmuştu ama vukuat olmamıştı

  • napoli  (12.07.16 19:25:27)
köpekbalıkları tüm dünya genelinde yılda ortalama 10 insanın ölümüne sebebiyet veriyor. ortalama 450 bin insan ise cinayete kurban gidiyor.

belki bu istatistikler içinizin rahatlamasına neden olabilir :)
  • maxc  (12.07.16 19:49:34)
bir de her denizde olabilir kopekbaligi ama bizim denizlerimizdeki baliklar o sim-nemADA İZLEDİGİMİZ JAWS KADAR DEGİLDİR MERAK ETMEYİN.

25-30 cm uzunlugunda da kopek balkigi vardir.
  • exlibris  (12.07.16 19:58:47)
440 cesit kopekbaligi vardir. Ama bunlarin sadece 10 kadari insan icin tehlikelidir. Onlar da Turkiyede gorulmez zaten. Icin rahat olsun.

  • innerbliss  (12.07.16 22:18:26)