Dolar hesabimdan TL heesabima para aktarma (Garanti Bankasi)

Dolar hesabima maasim yatti, o paradan bir kismini tl hesabima gecirip bir kac kisiye borclarim icin havale eft falan yapmam lazim.

Ama garanti internet subesinde bulamadim nasil yapacagimi. iki hesap da benim. iki hesabi da internet subesinde bir arada gorebiliyorum. hesaba havale yap dedigimde dolar hesabindan sadece dolar hesabina havale yapilir diyo. Bilen var mi bu parayi internet subesinden nasil bozdurup tl hesabima atabilirim?

ya da direk dolar hesabimdan bir baskasinin tl hesabina tl yollayabilir miyim? daha mi tuzu olur? gun icinde islem gerceklesir mi?

bi de bankalarin doviz kuru bu islemler icin normalden dusuk mu oluyor?

tesekurler

edit: yurtdisindayim

havale yapmayacaksın döviz satış işlemi yapacaksın. ondan sonra tl olarak havale/eft yapabilirsin veya dolar hesabından dolar olarak gönderim yapabilirsin. herhangi bir para birimini başka bir birim olarak transfer edemezsin..

  • nrmnm  (11.07.16 13:34:51 ~ 13:35:17)
iste o islemi yapacagim menuyu garanti internet subesinde bulamadim bir turlu? garanti'nin internet subesinden yapilamiyor mu acaba bu islem?

  • harrage  (11.07.16 13:37:47)
döviz alış/satışı da yoksa kapatsınlar internet şubesini. yatırım işlemleri falan gibi bir başlık altında olabilir, garanti kullanan varsa yardımcı olur birazdan..

şu sayfalara göre yapabiliyormuşsun:
www.garanti.com.tr
www.igaranti.com.tr
  • nrmnm  (11.07.16 13:46:40 ~ 13:50:07)
Buldum sonunda. Ana sayfasinda hizli erisim mi ne onun icinde bi yerdeymis. insan ustteki menulerden birinde olacak diye bekliyor tabi haliyle.

ilgilenenlere cok tesekkur ederim. benim gibi bulamayan olursa da ilerde internet subesine girdikten sonra sol panelde hizli erisim gibi bir menunun altinda doviz islemleri. ek bilgi olsun islem ucreti almadi doviz satisi yaparken. hurriyet.com'da da dolar 2.8987 gosterirken 2.8940 tan bozdu. belki birilerinin isine yarar.

tekrardan tesekkurler
  • harrage  (11.07.16 14:26:22 ~ 14:26:53)
ben geçenlerde yaptım, kendi dolar hesabından başkasının dolar hesabına çok masraflı, döviz transferi yapmayın.
tl'ye dedikleri gibi yatırımlar altında döviz satıştan bozdurun, evet döviz bürosundan biraz daha düşük olur ama çok da fark etmiyor bence. çünkü aksi takdirde kendi şubenden gidip anca dolarını masrafsız çekebiliyorsun, onu döviz bürosunda bozdurup tl hesabına geri yatır filan bir ton iş bence.. değmiyor.

bu arada döviz satış kısmında kur bilgisini veriyor oradan bakıp karşılaştırabilirsin değerleri.
  • kaputt  (11.07.16 14:26:47)