amazondan siparis verdiginiz urun size ulasmayinca napiyorsunuz?

babamlar yilbasinda amazon fransa'dan 350 franklik alisveris yapmislar; urun gelmedi bize. arada belki 30 kere aramislar, 30 kere mail atmislar hicbirine cevap yok. babama ilk basta 3-4 gun icinde para hesabiniza iade edilir demisler, sonrasinda arastiriyoruz o bu derken 7 aydir salliyorlar. ben aradim telefonla 'anliyoruz, arastiriyoruz' diyor. neyi arastiriyorlar, onu da bilmiyorum. babamlar turkiye'de olsa postada karisti, unutuldu diyecegim ama onlar da avrupadalar.

neyse bu durumda ne yapmak gerekir? baska bir ulkedeki tuketici hakem heyetine basvursak bir sonuc alabilir miyiz? boyle durumlarda siz hemen para iadesi aldiniz mi? tesekkur ederim simdiden herkese.

Amazon son derece müşteri odaklı bir şirket ve iadelerde ürün onlara ulaşmasa da, hatta hiç yollanmasa bile para iadesi yapabiliyorlar. Ben 3 kere yaşadım bunu.

İşin içinde başka birşey var gibi. Sözkonusu ülkedeki hakem heyeti iyi fikir.
  • jesterdvine  (07.07.16 23:05:44)
Amazonun canli yardimi diye bir sey var onu denesinler bence. Ben sadece bir kez kullandim ve karsidaki kisi sorunum cozulene kadar birakmadi pesimi bak emin misin istersen soyle yapayim daha iyi cozulur sorunun gibi fikirlerde bile bulundu. Amazon musteri odakli yaklasimiyla unlu sonucta. Yine olmazsa ne kadar mantikli bir yaklasim bilemiyorum ama bence amazon.comdan iletisime gecin bi de deyin boyle boyle bu fransaya bir sey soyleyin bizi uzuyorlar 7 aydir paramizin uzerine yatiyorlar belki o kanaldan bir sey cikar.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (07.07.16 23:06:43)
amerika'yi bilmiyorum da fransa'daki kesinlikle musteri odakli degilmis sanirim. az bir sure degil 7 ay. hem kardesim hem ben defalarca aradik. simdi bir mail daha attim. olmadi hakem heyetine gitmeyi arastirayim. amazon'dan sogudum valla.

  • fraise  (07.07.16 23:23:01)
Canlı yardım kullanın.

  • ThomasJefferson  (07.07.16 23:29:44)
amerikan amazonuyla görüş, fransızlar yardım etmiyor de

  • la noix  (07.07.16 23:31:23)
Amazon dan mı almışlar yoksa içerisindeki başka firmadan mı? Amazondan yamuk olmaz ya imkansızdır neredeyse adamlar ingilizce bilmeyen herife bile yardımcı olmaya çalışıyorlar geçen burda gördük onuda.

Ayrıca bunun fr abd ayrımı olmaz adamlar marka değerini bir görür.
  • gozu acik sevisen yahudi  (08.07.16 00:16:37)
Amazon yahu, eminiz Amazon olduğuna. Yamuk oluyormuş işte. Neyse telefonda az önce kadının birine saydırdim; amerika'yi mı aramam gerekiyor dedim. Ben kişisel olarak ilgileneceğim deyip numaramı aldı, bakalım.

  • fraise  (08.07.16 00:21:10)