Side'de plaj ve restoran önerileri ve ücretleri

Merhaba arkadaşlar, side'de plaj önerisi, şezlong ücretleri ve restoran önerisi yapar mısınız? Teşekkürler

Side'de cok sezlonglu plaj olayi yoktur esasen.
Ama:

Benim antik side'de en sevdigim yer jandarmanin kenarindaki cuba bar mi ne onun ufacik plaji. Cok sakin, dalgasiz, tassizdir. Berraktir.
Sezlong parasi yok, yiyip ictigini oduyosun. Genelde 1-2 bisey iciyorum ben gittigimde. Yemekler guzel degil :D
Bir de yarim adanin oteki tarafinda (dogu tarafi oluyor sanirim) mehmet's bar filan var, onun oralarda falezler var. merdivenle inilen yine ufak ama hos bi plaj vardi. Jandarmanin oraya gore biraz daha hafif dalgali. Fiyatlar hatirlamiyorum.

Onun disinda buyuk plaj var, sezlonga da oturabilirsiniz ama gerek yok bence, yayla gibi plaj valla. Havlulari serer oturursunuz.

Bati'da yine side'nin girisinden baslayip taaa belek'e kadar devam eden sahil var. (en az 20 km vardir)
Kumkoy-ilica-evrenseki-colakli-gundogdu beldelerine ayriliyor.
Tabi full otel bu sahil ama aralarda ot beach pusur beach tarzi yerler var ve otellerin yanina filan havlu atabiliyorsunuz.
Ben ozellikle gundogduyu tavsiye ederim. Cok temiz ve asiri otellesmis degil.
Kum, temiz ve sig.
Genelde dalgali.
Side star resortun oradan itibaren bos bile diyebilirim.
  • kuehles blondes  (05.07.16 12:42:02)
Eklemeyi unutmusum.
Side'de restoranlar genelde cok cok kotu. Iyi olanlarsa cok pahali.
Tam turist becermeye odaklanilmis yer ne yazik ki. Esnafindan da nefret edersiniz.

Ben her gittigimde doner yiyorum, modül donerin durumu hayatimda yedigim en iyi doner durumlerin basinda gelir.
Harbour ve karma var iyi restoran olarak ama cok pahali. En ucuz yemek 40-50 tl sanirim.
Ama manzara vb guzeldir.

Manavgat'in icine gidip yiyebilirsiniz. Manavgat cok guzel oldu.

Bir de manavgat bogazi denilen bi yer var.
side'den titreyengol'e otobusune filan binip mesire yerinde inip 20-25 dk kumda yurumueniz lazim. Sol tarafiniz buz gibi tatli sulu manavgat cayi, sag tarafiniz tuzlu akdeniz. En sevdigim nokta.

Manavgat'ta cay'a yakin yerlerde oturabilirsiniz. Cafeler caddesi filan da var zaten.
  • kuehles blondes  (05.07.16 12:49:20)