sözleşmenin ilk bir kaç ayında kiralık evden çıkmak

merhabalar. yeni evlenecek bir çift olarak eve kanıp muhite de alışırız diye bulduğumuz bir evi tuttuk. hem ev çok ucuz değil, hem de muhit başta nişanlımı sonra da beni biraz rahatsız ediyor ve edecek gibi. bu durumda evden çıkabilmek nasıl mümkündür?

teşekkür ederiz.

1 ay önceden haber ver çıkacağını. mağdur etmemek adına kiracı da bulabilirsin.

  • rayde  (02.07.16 00:55:19)
@rayde çok teşekkürler. hayır çıkamazsın deme durumları yok yani değil mi? elbette haberdar ederiz o durumda sonuçta kimse ile derdimiz olduğundan değil bu düşüncemiz.

  • vital  (02.07.16 01:17:28)
Yerine kendin kiracı bulursan, ya da yerime kiracı gelene kadar kira ödemeye devam ederim dersen hiç sıkıntı olmaz.

Bunlar olmadan, 1-2 ay önceden haber verip çıkarsan da anlayışla karşılayabilir, ama inandırıcı bir bahane bul.
  • harzem  (02.07.16 01:38:22)
İnandırıcı bahane işi çözer +1

  • manuel mandalina  (02.07.16 03:22:06)
@harzem ve manuel mandalina, teşekkürler. açıkçası maddi problemlerle de yüzyüze kalabiliriz bir yandan. bence hem yeterince inandırıcı bir bahane, hem de her an gerçek olabilir. her gün bir yerimizde bombalar patlayınca işler durdu zaten.

  • vital  (02.07.16 03:53:33)
O zaman bence, abi işten kovdular. 2-3 ay kirani verecek param var iş arıyacağım. Sonra kiranı veremem seni mağdur etmeyeyim ailemin yanına taşınacağım ya da daha uygun kiralı ev bulacağım de sende kiracı bak de.

  • nohut  (02.07.16 08:35:55)
bizim kira sözleşmesinde 1 ay önce haber vererek evden çıkma hakkımızın olduğuyla alakalı bir madde var. Sizin yok mu? Yasal olarak 1 ay önceden haber vererek çıkabilirsin diye biliyorum ben.

  • zimbirik  (02.07.16 08:40:46)