hukukçulara küçük bir soru

kyk nın kredi müdürlüğünün kaskafalı memurlarıyla başım dertte ben bu adamları dava etmek istiyorum. ama nasıl ve hangi mahkemede dava etmem lazım ? tespit davası mı oluyor bunun adı?

sorun şu kyk çalışan öğrencilere burs ve kredi vermiyordu. 24 aralık 2015 te resmi gazetede yayınlanan yazıyla sürekli bir işte asgari ücret alarak çalışmak kredi ve burs almak için sorun olmaktan çıkarıldı. fakat 2 gündür bimer yoluyla kyk ile yazışıyorum adamlar tutturmuş bizi mevzuat ırgalamaz yönetmelikte sürekli bir işte çalışmayacak deniliyor o nedenle haziran temmuz ağustosta çalışabilirsin deniliyor. yahu adamlara anlatamıyorum mevzuatta böyle bir madde kalmadı ki kaldırıldı ne yapmam lazım? çalışmak istiyorum arkadaş iş buldum bu gerizekalılar yüzünden çalışamıyorum.

www.resmigazete.gov.tr

BİMER başvurunuza istinaden; Kurumumuzdan kredi almakta olan öğrencilerin asgari ücret düzeyinde sürekli çalışmaları halinde kredileri kesilmekte olup, Yönetmelik süreklilik şartı koştuğundan öğrencilerin yaz aylarında (Haziran, Temmuz, Ağustos) çalışmaları halinde kredileri kesilmeyecektir. Bilginize sunar iyi günler dileriz.

Idare mahkemesine acacaksiniz. Baro avukatlarindan daha iyi bilgi alirsiniz. Avukat degilim, esim hukuk ogrencisi.

  • who cares wins  (01.07.16 23:03:50)