Mide bozuk - ne yapmali

Y.disindayim. Bugun insallah donecegim. Fakat midem dunden beri bozuk.6-7 kere tuvalete cikmisimdir. Cok az ilerleme kaydettim.

Kola denedim, kahve de. Cok ise yaramadilar. Kahve-limon denemeyi dusunuyorum. İlac icin eczane bulabilir miyim bilmiyorum.

Oneriler icin simdiden tesekkur ederim.

toz ilaç var bir tane. adını unuttum, suyla karıştırıp içiyorsun. bir hafta tuvalete çıkamıyorsun. tavsiye edicem onu ama ismini unuttum işte.

eczaneye gidip sorabilirsin bunu. öyle pahalı bir ilaç olduğunu sanmıyorum.

edit: haşlanmış patates de etkilidir bu arada. + muz da keser diye biliyorum.
  • dead and broken  (29.06.16 06:18:01 ~ 06:19:56)
Anlasilan o ki zehirlenmisim ve durmayacak gibi gozukuyor. Baska alternatiflere de acigim
Cok tesekkurler

  • EasyTiger  (29.06.16 06:25:41)
bir hafta tuvalete çıkmama filan olmaz. sen eczane bulmaya çalış git reflor al. eczacı da verir zaten. hemen düzenliyor bağırsağı. bir de bugün yediklerine dikkat et kahve kola derken iyice bozma. en iyisi ilacı al patates filan ye. sebze, meyve lifli şeyler yeme.

  • kaputt  (29.06.16 08:44:26 ~ 08:44:55)
@kaputt cok tesekkurler. Son raddeye gelince hastaneye gittim. Serum verdiler. Bir de prebiyotik alacagim. Daha iyiyim.

  • EasyTiger  (29.06.16 09:17:40)
ya zehirlendiysen tuvalete çıkman iyi bi şey zaten? üşütmekten falan olunca reflorla falan kesilir de, enfeksiyon - zehirlenme gibi durumlarda boşaltımı durdurmak pek iyi fikir olmayabilir.

  • freya  (29.06.16 09:46:06)
bol su iç. yağlı şeyler tüketme.

  • snape i başından beri tanırım  (29.06.16 10:42:40)
@freya teşekkürler. haklısın, acildeki doktor da tam öyle söyledi. 4,5 saatlik dönüş uçuşum 6 saat civarında sürdü ama neyse ki sorun yaşamadım. serum sayesinde kurtuldum. bir de prebiyotik gıda takviyesi verdi.

@snape i başından beri tanırım teşekkürler. vücut hiçbir şeyi kabul etmiyordu. elmayı bile attı dışarı. iyi ki hastaneye gitmişim. bir dünya para verdim ama yine olsa yine giderim. yolculuk öncesi hasta olmak sıkıntılı.
  • EasyTiger  (30.06.16 21:06:24)