vize işlemleri ve uluslararası transfer belgesi

merhabalar efenim.

Durumum şudur; prag, viyana, budapeşte'yi kapsayan bir tur aracılığı ile orta avrupa'ya gideceğim. vize masraflarında ekstra 40€ almalarından dolayı vizeyi kendim halledeyim dedim ve ankara vfs global'dan randevumu aldım. gerekli evrakların hepsini topladım ki öğretmen olduğum için çok ta sorun oluşturacak evrak yoktu taa ki uluslararası transfer belgesine (uçak, tren, otobüs rez. gibi) gelene kadar.

vize şirketinin internet sayfasında birden fazla ülkeye gidecekseniz transfer belgesi lazımdır diyor fakat tur şirketi de böyle bir belgeye hiç ihtiyaç duymadıklarını söylüyor ve böyle bir belge olmadığını söylüyor. vfs'ye, tur şirketinin bu şekilde bir belge olmadığını söylediğine dair mail attığımda yine de isteriz diyorlar.

arkadaşlar ne yapmam lazım sizce? bu tarz birden fazla tura giden ve transfer belgesi sunan oldu mu hiç aranızda? özellikle çek cumhuriyetinden vize alımında nasıl oldu işleriniz? işin kötü tarafı cuma günü randevum var ve ret gelirse tur yanar. ne dersiniz?

çek cumhuriyeti vize vermede zorluk cikarabilecek bir ülkedir.
o yüzden -varsa- istedikleri belgeyi sunmaniz yerinde olur.
olmadi, tur sirketinden, tur planini alarak, belgelere ekleyebilirsiniz.
  • for the record  (27.06.16 17:36:18)
Bana oldu, ispanya bizi portekiz'den ispanya'ya geçirecek otobüsün ve şoförün belgelerini istedi. Tur şirketine baskı yapın, buluyorlar onlar öyle bir şeyler. Olmadı eksik belge olarak kalsın, şansa artık.

  • whoosie  (27.06.16 17:36:36)
tur işini karıştırmadan praga gider gibi uçak ve otel rezervasyonu göster. ya da vfs senden fazladan 25 eur alıyor zaten. 40 onlara ver onlar uğraşsın.

  • cekilmis gayfe  (27.06.16 18:40:13)
@cekilmis gayfe ama tur şirketi o 25 €nun üzerine 40 € alıyor sorun orada. bir de prag'da 3 gece kalınacak sadece ama bana toplamda 7 gecelik vize lazım. sıkıntımız orada.

Aslında tur planı var ama elimde o yeterli olur mu bilemiyorum. inşallah yırtarız bu işten
  • pashaa 04  (27.06.16 19:24:40)
pragda bir otelden 7 gece rez yaptır onla git.

  • cekilmis gayfe  (27.06.16 19:28:48)
Bundan sonraki arkadaşlar için bilgi niteliğinde şöyle diyebilirim. İlgili belgeyi istediler ve tur şirketi son anda gönderdi.

  • pashaa 04  (28.11.16 22:07:13)