gürcistan sınırında tutuklanır mıyım?

burada aradım yok, internette güncel bilgi yok, o yüzden soruyorum:

yakın zamanlarda gürcistan'a gidip de sınırda ilaç sorunu yaşamış olan var mı? yanımda götürmem gereken vitamin ve mineral haplarım, iğnelerim var; etken maddelerine bakmadım ama uyuşturucu niteliği taşıdıklarını düşünmüyorum. reçetem var ama ingilizce ya da gürcüce tercümesi yok tabii. ilaçları günlük alıyorum ama türkiye içinde başka yerlere de uğrayacağım için yanımda fazla miktarda taşımam gerekiyor, bırakacak yerim zaten yok. sınırda yok yere tutuklanmak istemiyorum, bu ilaçlarda sorun yaşar mıyım?

ay nolur biri biliyor olsun :/

direk sınırkapısını arasanıza?

gurbulak.gtb.gov.tr
dogukaradeniz.gtb.gov.tr
  • kurnaz  (27.06.16 15:20:05)
sorun yaşarsın, giremezsin o şekilde

  • mysql34  (27.06.16 15:21:02)
Sorun olmaz

  • nrmnm  (27.06.16 15:24:38)
ben ingiltereye giderken reçetesiz bir sürü antidepresan sokmuştum (2 ay kalmıştım o kadarlık hap)
kimse de bunlar ne demedi

  • sta  (27.06.16 15:37:16)
geçen gidişinde adam öldürmüşsün gibi yazmışsın. vitamin, hap ve iğnelerin kişisel kullanımın için olduğu barizse yani yanında 300 tane hap götürmüyorsan bence sorun olmaz. olsa da en fazla almazlar, niye tutuklasınlar?

sta gibi ben de antidepresan, ağrı kesici ve mide koruyucu üçlüsü almıştım giderken yanıma. toplamda 4-5 kutu ilaç vardı ki haplardan her biri uyuşturucu olsa gayet güzel para çıkardı hani, "kendim için getirdim" desen inanmayabilirlerdi çünkü 5 gün için 30-40 tane hap var. ne oldu? hiçbir şey. kimse sormadı bile.
  • der meister  (27.06.16 15:47:58)
  • devilred  (27.06.16 15:57:06)
hocam Gürcistan'da ağrı kesici hapı dahi uyuşturucu olarak işleme alıyorlar. İstersen arkadaşın dediği gibi sınırı bir ara. girerken ya da çıkarken denk gelmez gelmez ama denk geleceği tutarsa olay bu şekilde yani. haberin olsun.

  • draconas  (27.06.16 16:14:39)
burada sorun yaşamazsın diyen arkadaşların kaçı o şekilde Batum'a o şekilde giriş yapmış acaba? Bir şey bilmeden insanı yanlış yönlendirmeyin.

  • mysql34  (27.06.16 16:18:31)
Cesitli ulkelere yanimda bir takim ilaclarla giris yaptim, Tr'ye de yurtdisindan aldigim ilacla dondugum oldu, bir sorun yasamadim. Recete varsa zaten sorun falan yasamazsin. Sinirdakiler turkce biliyor cok iyi olmasa da.

  • stavro  (27.06.16 16:28:27)
@mysql34 ee seni göz altına mı aldılar senin savın ne?

Biz ailecek biraz çürüğüz o yüzden seyahatlerimizde sadece ilaçlardan oluşan (ki biri kontrole tabi ilaç kategorisinde) bir çanta taşıyoruz. Hatta maaile olursak 1'den fazla bile olabiliyor seyahat süresine bağlı olarak. ABD, Avustralya, İngiltere gibi bu konudaki en paranoyak ülkeler ve karayolu ile Batum da dahil bir çok yere giriş çıkış yaptık. Avustralya haricinde soran bile olmadı.
  • nrmnm  (27.06.16 16:49:24 ~ 16:49:50)
@mysql34
Giris yaptigim yerler arasinda Batum da var.

  • stavro  (27.06.16 17:01:52)
reçeten olsun yanında. bizim bi arkadaş hayır atmam haplarımı dedi, içerye alıp haplara google dan bakmışlar, sonra geçmesine izin verdiler. komik biraz

  • crax109  (27.06.16 21:02:25 ~ 21:02:50)
biz geçen ay batum 'a girerken rehber yanımızdaki ağrı kesicileri bile Türkiye 'deki otelde bıraktırmıştı. tekrar tekrar uyardı. gruptan birisi 1 karton sigara ile girmeye çalıştı diye bile 45 dakika kapıda tutup sorguladılar. korkutmak ya da paranoya yaratmak istemem ama batum'a giriş kapısındakiler gerçekten bi garip. sorunlu birine denk gelirsen bayağı uğraştırabilirler.

  • hypathia  (27.06.16 23:48:24)