akademik referans türü

Kaynakların gösterimi ve Kaynakça’nın hazırlanması ile ilgili şu noktalara dikkat edilmelidir:
 Ana metinde kaynaklara gönderme, parantez içinde yazarın soyadı ve yayın yılı yazılarak yapılmalıdır, örneğin (Kobu, 2003.)
 Metinde gönderme yapılan kaynak, iki yazarlı ise iki yazarın da soyadları ile yayın yılı yazılmalıdır. Örneğin (Birgün ve Yenen, 2005).
 Birden çok yazar tarafından yazılmış ise, yalnızca ilk yazarın soyadı kullanılmalı ve sonuna “vd.” konulmalıdır. Örneğin, (Gülen vd., 2007). Ancak bu gösterim tarzı, tüm kaynakların listelendiği kaynakçada kesinlikle kullanılmamalıdır.
 Kaynakçada, yazarlar başta soyadı ve bunu izleyerek, adlarının ilk harfleri kullanılarak belirtilmelidir Örneğin (Birgün, S...).
 Kaynakça, yazarların soyadına göre alfabetik olarak; her yazar için ise kronolojik olarak hazırlanmalıdır.

bu hangi tür? apa olarak denedim ama onda da abcd yazarlar olsun (a,b,c,d) olarak gösteriyor, (a vd.) olarak göstermiyor.

2'den mi, 3'ten mi ne fazla olunca a vd. şeklinde gösterilir apa style'da.

_______
A Work by Three to Five Authors: List all the authors in the signal phrase or in parentheses the first time you cite the source. Use the word "and" between the authors' names within the text and use the ampersand in the parentheses.

(Kernis, Cornell, Sun, Berry, & Harlow, 1993)
In subsequent citations, only use the first author's last name followed by "et al." in the signal phrase or in parentheses.

(Kernis et al., 1993)

Six or More Authors: Use the first author's name followed by et al. in the signal phrase or in parentheses.

Harris et al. (2001) argued...
(Harris et al., 2001)
  • fakyoras  (27.06.16 14:36:54 ~ 14:38:40)