bu ingilizlet basil keyiflerine Gore göç edebiliyorlar?

brexit oylamasında sonra , yok Fransa ya yok Amerika ya yok Avustralya ya göç edecegim filan demişler. elini kolunu sallayarak bunlar göç edebiliyorlar mu ki, böyle rahat rahat konuşuyorlar?

na bunlar :

mashable.com

Avrupa içini bilmiyorum da dışına edemiyorlar tabii ki.

  • i was made for you  (25.06.16 01:21:43)
çünkü onların yaptığı her şey tüm dünyayı etkiliyor. etkilerinden boş beleş bir ülke olmadığını anlamanız lazım.

  • zvonimir  (25.06.16 01:25:41)
Ellerini kollarini sallayip goc edebiliyorlar abi,arada kralicenin vasiflari konusulurya turistik falan denir,o kralicenin topraklarinin alayina gidebiliyorlar,kimsede bikbik etmiyor,hosgeldiniz pasam diye karsiliyorlar adamlari.

Suda genel kabul gorur bir mevzudur ki dunyada bir ingilizler vardir birde geriye kalanlar.
  • duptıs  (25.06.16 01:33:34)
ingiltere vatandaşları dünyanın 3/2 sine vize almadan girip çıkabiliyor neredeyse. en değerli pasaportlardan birine sahipler. nişanlım çifte vatandaş oradan biliyorum. ve istedikleri yere yerleşemeseler de, başvurup çok kolay yerleşim izni alabiliyorlar.

  • cinayet saati  (25.06.16 01:46:46)
şu linkteki haber mart 2016 tarihli en değerli pasaport sıralamasında ingiltere 199 ülke'nin 175 ine vizesiz seyehat imkanı sağlamasıyla Finlandiya, Fransa, İtalya, İspanya ile aynı sırayı paylaşıyor.

olay pasaportlarının kaç ülkeye giriş izni verdiğinden ziyade ekonomilerinin sağlam olması, kişisel gelir dağılımı orantısı, şu an ölçütlerini kalem kalem veremediğim refah düzeyi olmalı diye düşünüyorum. gelip yerleşip olan imkandan çekiştireceğine gittiği her yerde imkan yaratabilen olmaktan geçiyor belki de rahatlıkları. (ha tabi bu direkt colonialism faaliyetlerini akla getirmiyor değil)

www.hurriyet.com.tr
  • gis  (25.06.16 02:19:31 ~ 02:27:09)
Kanada'ya gidiş kolay, hele üniversite mezunu refah seviyesi zaten yüksek bir adamsan. Ab'den daha çıkmadılar, herhangi bir AB ülkesine gidip orada çalışmaya başlarlarsa kovulacakları sanmıyorum 2-3 sene sonra. ABD zor biraz. Öyle elini kolunu sallayarak gidemezler. Atıp tutmuş işte ingilizin çomarı.

  • noluyo yaa  (25.06.16 02:30:02)
TUrk pasaportu degil, ingiliz pasaportu var onlarda. Olay o:)

  • stavro  (25.06.16 02:36:06)
Amerikaya da elini kolunu sallayarak gidebildiklerine şahidim. Amerikayı bunların dedeleri kurdu en nihayetinde :)

Baya vizsiz izinsiz, bildirim yapıp giriyorlar her yere. Amerika dahil bir form dolduruyorlar online sadece.

Vizeler kaldırılmadan önce rusyaya ve doğuya türk pasaportuyla, geri kalan yerlere ingiliz pasaportuyla dünyanın %90ını vizesiz dolaşıyordu nişanlım.
  • cinayet saati  (25.06.16 03:04:14)
osuruktan degil de gercekten dünya lideri olunca oluyor. bugun siradan bir ingiliz işci emeklisi isterse kanada'da, meksika'da, güney afrika cumhuriyeti'nde, bulgaristan'da veya başka herhangi bir ülkede yerleşir, aldigi emekli maaşı ile paşalar gibi yaşar.

önemli olan onlarin gitme istegi degil, dünyanın büyük kismi, türkiye'de dahil olmak üzere, gelen ingilizi geriye cevirmez.
  • thewizardofearthsea  (25.06.16 03:15:49)
ingilizlerin eski guzel gunleri geride kaldi. istedikleri ulkeye girip cikabiliyorlar; ama mesela abd icin her girislerinde 30-40 dolar gibi bir para veriyorlar. eger cok sik gidiyorlarsa, abd vizesi alan ingiliz vatandaslari da gordum. eskisi kadar da gelirleri yok, eskiden zengin olan yine zengin ama para kazanmak onlar icin de kolay degil. saatlik kazanclari dustu, okullardaki harc ornegin lisans ogrencileri icin 3bin'den 9bin sterline cikti. ev kiralari zaten ates pahasi. sebzenin neredeyse tamami ithal. market sektorunu tesco diye bir cinli firma elegecirmis, ve istedikleri gibi fiyatlari manipule ediyorlar.

  • ubi dubium ibi libertas  (25.06.16 03:31:43)
@ubi dubium, ben de orta sinifin bu saydıkların yüzünden ekonomik zorluklar cektigini dusunuyorum. maaşlarının yarışı herhalde kiralarina gidiyordur .

  • scars dont fade  (25.06.16 15:12:13)