Astral seyahat hakkında

Hiç deneyen var mı? Yaptığını iddaa eden çok kişi var ama ben yıllar önce onca denememe rağmen sonuç alamadım. Sadece köydeki evde gecenin bir yarısı denerken birden kulağıma çan sesleri gelmeye başladı ve gittikçe hızlanıyordu, biraz sallanır gibi oldum. Ürküp uyandım sonra. Evimizin yakınında 2 ev var sadece ve o çan sesinin o saatte gelmesi imkansız onu geçtim o kadar şiddetli bir şekilde gelmesi mümkün değil.
Eğer bilen eden varsa tekrar denemek isterim.

astral seyahat denemedim. ama lucid dreaming orta sikletim. Matrixteki neo yeteneklerinin farkına vardıgındaki gibiyim ruyalarda.

  • anonymice  (24.06.16 19:26:30)
bizim köyde bi deli var. bu eskiden üniversitede ders veriyormuş. bir ara istanbul'u ziyaret etmiş falan. bir arkadaşı ona astral seyahati anlatmış. çok etkilenmiş tabii. bayağı uğraşmış falan. bunu arkadasşlarına anlatmış. sonra ailesinden alınan bilgiye göre bir gün normal bir şekilde yatağına gitmiş ve ertesi gün uyandığında "buraya gel! sen bensin!" gibi anlamsız cümleler kuruyormuş.

tabii doktorlar bu duruma çare olamamış. ne dediğini bir türlü anlayamamışlar. hacılara hocalara gitmişler yok.

sonra bir gün bir büyücü kadına gitmişler. kadın astral seyahati yemiş bitirmiş. cinleri vasıtasıyla zaten iki dünyada da gözü var. kadın bu konuda tecrübeli de olduğundan ne demek olduğunu anlatmış ailesine. gece astral seyahat denediği için ruhu bedenden ayrılmış ama tam geri dönerken uyanıvermiş. ruhu havada görmüş ve sürekli vücuduna çağırmaktaymış.

lütfen böyle şeyler denemeyin. hayatınızın son gecesi olmasını istemiyorsanız asla yapmayın.

mabadımdan dinlediğiniz bu hikaye için hepinize teşekkür ederim. evet işsizim.
  • bohr atom modeli  (24.06.16 19:37:13 ~ 19:37:26)
rüyamda tecrübe ettim sadece, bir tanesi uyku felci ile aynı ana denk geldi, anlatılmayacak kadar korkunç bir tecrübeydi.

Ayrıca astral seyehatin yapılabileceğine inanıyorum, sözlük anlamıyla değil, sınırlı algılarımızın ötesine geçme denemesi olarak görüyorum, geçilebileceğine de inanıyorum.
  • kimlanbu  (24.06.16 20:21:24)
Ben de bu konuyu çok araştırdım, hatta deneyimleyip, yatağın karşısında kendimi seyrettiğim de oldu, fakat diyebilirim ki olan her şey beyninin içinde oluyor, benliğinin vücuttan çıkması falan yok; hatta bu konuda yapılan araştırmalar da bu yönde, yapılan testlerde bunu yaptığını iddia edenler yapılan testlerde yaptıklarını hiçbir şekilde kanıtlayamıyorlar (kanıtlayana milyon dolar vereceğini söyleyen doktorlar bile var), örnek olarak, Jupiter'e gittiğini iddia eden kadına Jupiter ile ilgili sorular sorduklarında söylediklerinin %50'sinin yanlış kalan kısmının da herkesin bilebileceği şeyler olduğu ortaya çıkıyor.

Yani şunu söyleyebilirim, beynimiz bizi çok güzel kandırıyor, bir simülasyon oluşturuyor, simülasyonun kendindeki kısımlarını koyup, kalan kısımlarını en olası şekilde uyduruyor.
  • gezegen olan pluton  (24.06.16 20:37:47 ~ 20:39:56)
Şimdilik lucid dream takılayım o zaman :)

  • six packsiz  (24.06.16 21:59:15)