Saygı eşiğinin ötesinden dönmek

Merak ettim.

Burada okuyoruz, çevremizde görüp duyuyoruz. Sevgilim bana bunu dedi, şöyle tartıştık, böyle davranıyor, şunu yapıyor, bir ayrıyız bir barışık diye. Özellikle bu durumlar kronik bir hal aldıktan sonra hala düzeltmeye çalışmanın bir faydası var mı? Saygı kaybedilmiş olmuyor mu? Bu çizgi geçildikten sonra sağlıklı bir geri dönüş olabilir mi?

Bu kadar olmuşa rağmen sağlıklı bir geri dönüş yapıp gemisini kurtaran kaptanların örneklerini gördünüz mü?

Eşlerdenn bahsetmiyorum, onların ilişkiyi ilerletmek için farklı motivasyonlar olabilir. Sevgililik müessesesinden ilerletelim tecrübelerimizi.

Çok gördüm. Aylarca konuşmayıp sonra yeniden eski hallerine dönen çiftler var. Bazen biraz ara vermek iyi olabiliyor.

  • steve rogers  (23.06.16 15:11:36)
@steve rogers

Ayrılığın ne şekilde gerçekleştiğine bağlı. Sıkıldım ben demekle, hakaretler savurarak ayrı olmalı.
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (23.06.16 15:13:33)
Ben beceremedim. Tekrar tekrar denedik ama olmadı. Olmayınca olmuyor, kabullenmek lazım bir yerde.

  • long live rock n roll  (23.06.16 15:56:53)
Ayri zaten. Asla gecmemen sinirlar var. Sevgilisine kaltak diyebilen adami sorgularim ben. El kaldirana adam diye bakmam mesela. Tartisirken üslubu önemli, toplum icinde mi azarladi, yoksa kulagina egilip mi tartisti. Baskalarini dahil etti mi etmedi mi? Konu ne, degecek mi, yoksa abartilan bir sey mi? Cok kriter var.

Ama en yanlis seylerden birini söyleyeyim duyurundaki, weaponizing dedigimiz olay. Mesela seks ciftlerde cok silahlastiriliyor, sunu yaparsan seks, sunu yapmazsan sana seks yok. Dizi filmlerde hatta gercek hayatta denk geliyoruz, yasamadim ama yataktan kovulup salonda yatan adam figürü. Ayni sekilde, varligin silahlastirilmasi. Bana ne be, kendine gel yoksa giderim diyip iliskinin devaminin silah haline dönüstürülmesi. Ee, birak iliskiyi, öyle arkadaslik bile gerer lan.

Demem o ki, yukarida tartisma kismi normal bence. Cok tartismak sorun degil, elbette uzlasmak zor, farkli iki bireysiniz, genelde zitliklar da daha cok. Ama sorun tartismalarin tatliya baglanabilmesi. Bir ayrildik bir baristik rutini bence cok tehlikeli, bir sey yapmazsan giderim kafasi, iliskinin degerinin eksilerde olduguna isarettir benim icin.

Bilmiyorum sorunu ne derece cevaplayabildim.
  • wiillii  (23.06.16 16:04:13)
Evet, bahsettiğin şekilde yüz göz olup ilişkilerine aynı seviyesiz şekilde yıllarca devam eden çiftler tanıdım.

Ben şu ana kadar hiçbir ilişkimde böyle bir şey yaşamadım ama. Şu ana kadar hiçbir sevgilim bana küfür etmedi, ne bileyim ağza alınmayacak, geri dönüşü olmayan bir şey söylemedi. Söyleyemez zaten, bir daha benim yüzümü göremeyeceğini bilir.
  • köstebek kurabiye  (23.06.16 16:10:53)
geri dönüş saçmalık. bir taraf çok kırılıyor geri alınamayacak şekilde. bu sebeble de doluyor. ne kadar saçma durduğunun farkında olsa da elinde olmadan bana bunu yaptı şöyle tartıştık diye burda açıyor, çünkü birilerine anlatma ruhundakileri boşaltma gereği duyuyor.

yürümez. dünyada başka insan kalmazsa denenebilir, ozmn yürür belki.
  • mobydick  (24.06.16 01:12:38 ~ 01:13:05)
eşik bir kez aşıldıysa gg abi yapmayın.

  • timmie  (24.06.16 01:14:25)