düsünmekten beynim eridi

merhaba arkadaslar.27 yasindayim endustri muhendisiyim kadinim.bilenleriniz vardir kpss atamasi icin tercihler yapilacak bu hafta.puanim 89.6 epey iyi aslinda ama kadro sikintisi olan bi bolumdeyim.15 kadro acildi sadece.bu yuzden dogu illerindeki dhmi memurluklarini dusunuyorum.doguyu hic bilmem kayserinin sagina gecmedim ve cok korkuyorum.annemle iki kadin gidicez.su illeri bana mantikli bi siralama yaparmisiniz sehirleri bilenler. adiyaman, agri, batman, bingol,hakkari, igdir,kars,mardin,mus, siirt, sirnak.
dhminin tayin acisindan sikintili bi yer oldugu duydum yillarca oralarda kalabilirim.

batida acilan tum kadrolar zabitalik. zabitalik yapabilecegimi dusunmuyorum suan calimiyorum isten ayrildim 5 yildir ozel sektorde cok yiprandim.zabitalik ozel sektorden kotu mudur bilemiyorum.zabitalikla ilgili bildiklerinizi de yazar misiniz.

gunlerden dusunmekten uyuyamiyorum. yorumlarinizi bekliyorum.

Yukaridaki listede ben basa kars i koyarim,sonra adiyaman derim.aslina bakarsin genelinde sikinti yasanmaz koylerinde degilsin,havaalanlari sehire yakin yerlerde genelde ve calisma ortamlari duzgun.mardin de iyidir.cogunu gordum bu illerin ama bu ucunun iyi oldugunu biliyorum.adiyaman kasaba gibi zaten.

Bence zabitalik olur.endustri muhendisi bir zabitayi buyuk ihtimal kurum icinde kaydirma yapip baska bir bolume alirlar.vardir oyle bir sistem.
  • duptıs  (21.06.16 20:48:57)
dil puanınız varsa bölüm atamalarında birinde gidersiniz gibi. saydığın şehirler çöp.

  • glamdr1ng  (21.06.16 20:51:22)
dhmi'de açılacak olan kadrolar hava trafik kontrolörlüğü kadroları mı acaba?

  • kriker  (21.06.16 20:53:59 ~ 20:54:49)
Kars'a iki yıl önce gittim. Çok sorunsuz bir şehir. Eniştem polis ve bazen hiç olay olmadığı için devriye arabasını bir alana çekip orada saatlerce oturuyorlar. Şehir merkezinde her şey var. Burger King, LC Waikiki, De Facto, Migros gibi birçok yer var. Yeni yapılan evlerin çoğu güzel. Sarıkamış'ta kayak yapılıyor. Ocak ayında bile birçok turist vardı. Kars Doğu Anadolu'da olduğu için terör sorunu yok denecek kadar az. Terör Güney Doğu illerinde var. Bahsettiğin şehirler arasında Kars altın değerinde. Daha özel sorularınız olursa yanıtlayabilirim.

Bir endüstri mühendisi zabıta olmamalı bana göre. En kötü polis olabilirsiniz. Ben makine mühendisliği okuyorum ve büyük şehirlerde endüstri mühendisleri gayet iş bulabiliyor. Büyük bir şehirdeyseniz devlete atanmak istemeniz biraz anlamsız çünkü uzak yerlerde yıllarca çalışacaksınız. Hayatınızın bir kısmı yok olup gidecek.
  • dissendium  (21.06.16 20:55:28)
kriker hayir 4001 memurluk

  • gakgul  (21.06.16 21:05:20)
dhmi'de açılacak olan kadrolar hava trafik kontrolörlüğü kadroları mı acaba?

cevap gelmedi, dhmi'deki memurluğun trafik kontrolörlüğü olduğunu düşünerek yazıyorum.

saydığınız şehirlerdeki dhmi pozisyonları bu meydanlara inecek, bu meydanlardan kalkacak uçaklara trafik hizmeti vermek işidir. doğu şehirlerinde yoğunluk çok olmadığı için iş de az olur. parası da iyidir. daha sonra büyük şehirlere geçiş imkanı da var. bir arkadaşım aynı sizin durumunuzdayken dhmi'ye kontrolör olarak girdi. 3 sene urfada çalıştıktan sonra ankara'ya gitti. gayet mutlu.

zabıta mı, kontrolör mü diye soracak olursanız tabi ki kontrolör derim.

batı da zabıta mı, doğuda kontrolör mü diyecek olursanız. ığdır, kars, adıyaman sizin düşündüğünüz kadar kötü yerler olmadığını söyler (gördüm, biliyorum), 3-4 seneliğine doğuda kontrolörlük yapılır derim.
  • kriker  (21.06.16 21:11:00)
kriker, yazdim ama sanirim gitmedi mobildeyim hayir 4001 memurluk.maasi yuksek normal memurluklara gore 4000 kusur oldugu soyleniyor.muhendis maasindan iyi yani

  • gakgul  (21.06.16 21:13:10)
o zaman bence dhmi'deki kontrolör pozisyonlarına mutlaka bir bakın. puanınız iyi. ingilizceniz de varsa neden olmasın ki?

doğuda 4001 memur mu? batıda zabıta mı?

bence batıda zabıta.
  • kriker  (21.06.16 21:13:58)
kontrolor poziyonu yok merkezi alimda.dhmi memurluklarinin maasi dedigim gibi batidaki muhendisliklerden iyi.

  • gakgul  (21.06.16 21:14:43)
Muş bile bana çok kötü görünmemişti. Tabii güncel siyasal gerilimle ilgisi oluyor biraz da.

  • firez  (21.06.16 22:03:30)
tüm şehirleri gezmiş biri olarak söyleyebilirim ki, birinci sıraya adıyamanı koy, ikinci sıraya kars'ı.
diğer şehirlere bakma bile. (kadın olduğuniçin böyle dedim) işsiz kalman daha iyidir.

  • etna  (22.06.16 01:01:38)
adıyaman, kars, ağrı, ığdır.

bunların dışında doğudan elazığ, malatya, erzincan, erzurum seçeneklerinden biri varsa onu en başa koyun
  • yemrem  (22.06.16 01:53:50)
erzincan, erzurum seçeneğin varsa oraya git, hırt yok oralarda.

  • prince legolas  (22.06.16 02:01:51)
Adıyaman ışid'ci yeri değil mi ya, herkes tavsiye etmiş. Ben bilmiyorum gerçi nasıl bir yer de, şaşırıdm.

  • firez  (23.06.16 20:32:09 ~ 20:32:20)
@firez, ona bakarsan istanbulda işidçi sayısı daha fazla. bu istanbulu kötü bir tercih mi yapıyor? veya istanbulda yaşanan terör olayları ığdırda yaşananlardan çok çok daha fazla, bu ığdırı daha iyi bir yer mi yapar?

  • yemrem  (23.06.16 23:18:31)