Eyüp - Sultangazi - G.O.Paşa

bu bölgeyi ve toplu taşıma seçeneklerini bilenlerden bir ricam olacak.

docs.google.com

elimde 35 okulluk bir liste var. paylaşımlı google dökümanı açtım. içlerinden bildikleriniz varsa, Gaziosmanpaşa meydan civarlarından bu okula toplu taşımayla nasıl ulaşılabileceğini, yaklaşık kaç dk. sürebileceğini yazabilirseniz çok müteşekkir olacağım. isterseniz buraya da yazabilirsiniz.

merak eden olursa, bir öğretmen arkadaşın okul tercihlerini şekillendirmesine yardımcı olacak. daha doğrusu sıralamasına. kendisi istanbulu bilmiyor, doğma büyüme istanbullu olarak bana güvendi ama maalesef benim de ondan fazla birşey bildiğim yok. :(

edit: tekrar düşününce doğrudan buraya yazılsa daha iyi olur diye düşündüm. O yüzden okul listesini doğrudan buraya koyuyorum:

EYÜP - Feridun Tümer Ortaokulu
EYÜP - Göktürk İmam Hatip Ortaokulu
EYÜP - Gümüşsuyu Ortaokulu
EYÜP - Halk Eğitim Merkezi (ASO)
EYÜP - Kemerburgaz Şehit Er Sinan Şen Ortaokulu
EYÜP - Prof Kaya Gürsel Ortaokulu
EYÜP - Silahtarağa Ortaokulu
EYÜP - Şehit Murat Karakuş Ortaokulu
EYÜP - Turgut Özal Ortaokulu
EYÜP - Zekai Dede İmam Hatip Ortaokulu
SULTANGAZİ - Ali Cevat Özyurt Ortaokulu
SULTANGAZİ - Aşık Sümmani Ortaokulu
SULTANGAZİ - Atatürk Çiftliği Ortaokulu
SULTANGAZİ - Cebeci Sultançiftliği Ortaokulu
SULTANGAZİ - Dostluk Ortaokulu
SULTANGAZİ - Esentepe İmam Hatip Ortaokulu
SULTANGAZİ - Gazi Ortaokulu
SULTANGAZİ - Hacı Mehmet Cingil Ortaokulu
SULTANGAZİ - Hamit Süreyya Eremsel Ortaokulu
SULTANGAZİ - İsmetpaşa Ortaokulu
SULTANGAZİ - İstiklal Ortaokulu
SULTANGAZİ - Mehmetcik Ortaokulu
SULTANGAZİ - Melahat Öztoprak İmam Hatip Ortaokulu
SULTANGAZİ - Mevlana Ortaokulu
SULTANGAZİ - Orgeneral Eşref Bitlis Ortaokulu
SULTANGAZİ - Orhangazi Ortaokulu
SULTANGAZİ - Sultangazi Ortaokulu
SULTANGAZİ - Şehit Furkan Doğan İmam Hatip Ortaokulu
SULTANGAZİ - Şehit Teğmen Ali Yılmaz Ortaokulu
SULTANGAZİ - Veysel Sacıhan İmam Hatip Ortaokulu
SULTANGAZİ - Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu
SULTANGAZİ - Zübeyde Hanım Ortaokulu
SULTANGAZİ - 125 Yıl Ortaokulu
SULTANGAZİ - 50 Yıl Ortaokulu
SULTANGAZİ - 75 Yıl Ortaokulu

Mehmetçik ortaokulu benim okuduğum okul :) Gaziosmanpaşa merkezden yarım saat uzaklıkta. Gazi mahallesi otobus ya da minibusune binip Yunus Emre son durağında inmen gerekiyor

  • damdanakan  (20.06.16 19:58:15)
Zübeyde Hanım ortaokulu gazi mahallesinin içinde, tam adresi bilmiyorum ama Gazi- Dortyol'da inmen gerekiyor. Mevlana Ortaokulu da hemen ust sokağımda :) Onun için de Yunus Emre son durakta inip adres sorma gerekiyor. Evde olursam ben de yardımcı olurum. Sultangazi'deki diğer okullar da buralarda bir yerdedirler, haritaya bakmam lazım. Bi sorun olursa çekinme :)

  • damdanakan  (20.06.16 20:01:35)
web.trafi.com yi kullanarak alternatif rotalı ulasım sekillerini görebilir her okul ıcın

  • evildead  (20.06.16 21:55:20)
Sultangazi iki ayrı bölgeden oluşuyor: Gazi Mahallesi ve Sultançiftliği. Gazi Mahallesi'ndeki okullar şunlar:
Atatürk Çiftliği Ortaokulu
Gazi Ortaokulu
İstiklal Ortaokulu
Mehmetcik Ortaokulu
Şehit Teğmen Ali Yılmaz Ortaokulu
Zübeyde Hanım Ortaokulu

Gaziosmanpaşa'dan son iki okul hariç diğerlerine otobüs ve minibüs ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Son iki okul biraz daha iç bölgede, bu iki okula çok yakın bir yerden geçen ayrı bir minibüs hattı var Gaziosmanpaşa'dan, otobüs yok. İlk dört okula giden otobüs veya minibüse bindiğinizde son iki okula ortalama 15 dakikalık uzaklıkta bir yerde inmiş oluyorsunuz. Lokasyon olarak ilk dört okul daha avantajlı. Hepsi ortalama yarım saat sürüyor. Sıralama yapmak isterseniz de yardımcı olabilirim.
  • pike  (20.06.16 22:06:21 ~ 22:17:25)
Gazi mahallesi sıkıntılı bir bölge. Bayrampaşa'ya yakın yerlerde kalmaya çalışsın arkadaş.Benim eşim de öğretmen olduğu için bölgede yakınlarda çok okul dolaşmıştım.En son tercihleri Bayrampaşa olacak şekilde yapmıştım.Bayrampaşa yazsın arkadaşın.Sultangazi özellikle de Gazi mahallesinde öğrenci ve veli kalitesini görünce öğretmenlikten soğumasın.

  • turkuaz  (21.06.16 11:54:50 ~ 11:55:16)
EYÜP Zekai Dede İmam Hatip okuluna G.O.P meydandan geçen Eyüp minibüsleri ile kolayca ulaşabilirsiniz. Zekai Dede İ.H.O.O Eyüb'ün tam merkezinde sayılır.

  • greenplease  (21.06.16 12:15:28)