kars'a gideyim mi? - havaalanından güvenli araba kiralama?

ağustos'ta kars' a ankara'dan tren ile gidip, istanbul' a uçak ile dönmeli birkaç günlük tatil planlıyorum. Gideyim mi? Kars' ı gezip görmeli miyim?
Kaç gün yeterli olur?

Bir de havaalanında avis vs yok sanırım. arabayı parçalasam da sorun yaşamayacağım kurumsal kiralama şirketi bildiğiniz var mı?
teşekkürler.

aynısını on üç on dört yaşındayken yapmıştım. doğu ekspresi ile trenle kars'a gitmiştik, yataklı vagonda. dönüşte de uçakla gelmiştik. tren çok farklı, hele ki doğu ekspresi.

değişiklik olur. ani'ye de mutlaka gidilmeli. kaz yemeden de dönülmemesi lazım.
dört gün diyorum, ama bu beşe de uzayabilir.
  • normalbiadam  (19.06.16 11:43:53)
soruna cvp degil; ama kafa dengi olursak ben de gelmek isterdim; ama sadece haftasonlari musaitim:( cuma aksami cikip pazar aksami donebileceksek masraflara ortak olurduk.

  • mayeskuel  (19.06.16 11:44:31 ~ 11:45:36)
ben sadece Ani harabeleri için bile gitmeyi isterdim.

  • nathanieltroy  (19.06.16 11:54:15)
kars'a kucukken gitmis ve sevmiştim, orhan pamuk'un kar romanını okuduktan sonra bir daha gitmek istedim. fırsatınız varsa kesinlikle gidin. trenle gitmek çok keyifli olur bence. :)

  • ambrosia  (19.06.16 12:00:52)
Ben geçen kasımda gittim, herkes kars ne alaka yaa diyordu. Beğendim ben.

Tek belki sıkılırsın ama birkaç arkadaşla gitmek çok eğlenceli hale getirir tren yolculuğunu. Mahalleden adam toplayıp git:

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (19.06.16 12:12:39)
Araba kullanmayı bilen biriyle gitmek istiyorum ben de, sonbahara doğru. Dr düzeyinde ödevini hazirladiydim Ani'nin. Rehberlik yapabilirim kars evleri ve ani'ye. Haberleselim.

  • manuel mandalina  (19.06.16 12:13:33 ~ 13:14:44)
Çıldır golü ve ani harabeleri acele etsen aynı günde biter. Kale ve çevresinde dolaşmak, kaz vs. yemek de 1 gün sürse bence yeterli.

Toplanıp gelirseniz hangel zirvesi yaparız.
  • fallopian  (19.06.16 12:21:11)
Gezip görmelisiniz. Kendi arabanızla 2-3 gün bile yeter. Çok fazla bir yer yok. Sadece doku olarak güzel.

  • dissendium  (19.06.16 16:48:21)