Hi-fi sistem önerisi? Audiophile yardimi gerek :)

Arkadaslar yillardir kendi hi-fi sistemimi kurmanin hayalini kuruyorum ama malum cok pahali urunler olarak karsimiza cikiyor ayrica ulkemizdeki inanilmaz yuksek vergi oranlari, tedarikcilerin ac gozlulukleri ve turk lirasinin oldukca degersiz olmasi sebebiyle bir de ek olarak ogrenci oldugumdan dolayi bir turlu bu hayalimi gerceklestirememistim :( simdi elim az cok para gormeye basladi ve fiyat performans olarak bulabilecegim en optimum sistemi yapmak istiyorum(giris seviyesi fiyatlar)
Muzigi flac olarak bluetooth uzerinden aktarmak istiyorum. Yani kablo yada cd calar olmayacak. Direk olarak telefondan falan baglanmak istiyorum, elimde bir jbl bluetooth speaker var bu rahatligi tattiktan sonra artik kablolarla ugrasasim gelmiyor.

Elimde 2003 yilinda aldigim 2adet technics sb t100 kolonlar ve bir cift m-audio bx5a d2 var. Bunlari kullanabilecegim bir amfi guzel olabilirdi ama hic bilgim yok ve m-audiolar aktif hoparlorler.
Bana ne onerirsiniz sizce nerden baslayim? Sb t100 is gorur mu? Elden cikarip baska bir sey mi alayim? M audiolari da ayni sekilde satmali miyim?

kablosuz hi-fi, hele ki ucuza, imkansız. daha piyasada doğru düzgün kablosuz müzik dinleme kulaklığı yokken hi-fi için umutlanman hayalcilik olur; bu yüzden planlarını gözden geçir derim.

  • baba jo  (13.06.16 21:49:48)
Kablosuz derken hoparlorler degil sisteme sesi oyle tasimayi kastettim, pikap yahut cd calardan calmayacagim. Bluetooth adaptorler var mesela.

  • sabor  (13.06.16 21:57:48)
fark etmez, bluetooth çok sıkıştırıyor dosyaları, hi-fi kalitesine çıkmayı başaramıyorlar doğru düzgün; yaklaşanları da 400-500 avrodan başlıyor ortalama. ona vereceğin paralarla fark edilir ölçüde kablolu sistem toplarsın. bluetooth 5 gelicek önümüzdeki dönemlerde, daha ilerlenir teknolojik olarak, o zaman geçersin.

  • baba jo  (13.06.16 22:09:30)
Mesela şöyle bir ürün buldum. Sizce iyi verim alamaz miyim kablosuz caldigimda? Ayrica kanal basina 60watt amplifikator diyor, sb t100lerle verim alabilir miyim sizce?

  • sabor  (13.06.16 22:16:13)
  • sabor  (13.06.16 22:16:21)
kablosuz hi-fi verimsiz veya pahali. baba jo+1

  • groove  (13.06.16 23:04:41 ~ 23:05:35)