Seksin Çekmesi Atatürk'ün Çekememesi

Selam Arkadaşlar,

Dün akşam Bağcılar Metrosunda inerek meydan üzerinden eve yürümeye başladım. Atatürkçü Düşünce Derneği bir stant açmıştı.

"Atatürk Heykelini Geri İstiyoruz" diye slogan atıyor ve imza topluyorlardı.

Meydanda, metro duraklarının orada, okulun yanında, insanları rahatsız etmeyen bir Atatürk heykeli vardı. Çocuklar kutlanmasına izin verilmeyen 23 Nisan'larda gidip çiçek bırakıyorlardı. 19 Mayıs'larda saygı duruşunda bulunuyorlardı.

Her neyse...

Sorun artık kaldırılıp kaldırılmaması değil.
Sorun şu ki;

Sözlükte başlık açıyorum, ADD'ye destek olmak isteyen birileri olur.
Seslerini duyurmak için bir şeyler yapan edenler olur,
En kötü ihtimal Bağcılar'da yaşayan yazarlar da gider imza verir.

Abiciğim yok!
Seksli, aşklı, saçma sapanlı başlıklar açıp, entrylr yazınca ilgi harika,
fakat ciddili bir konu hakkında bir şeyler söyleyince yok arkadaş.

Başlığa 4 kişi yazmış.
4 kişiden 3'ü de dalga geçmiş.

Biz ne zaman bu kadar çirkinleştik?
Müstahak bize.

Ne zaman ki havva ademe ayvayı yedirdi, o zaman biz kaybettik.

  • Goddard  (10.06.16 17:55:46)
aıkçası ben de duyurunu başlığın nedeniyle okudum. ne olduğu anlaşılmıyordu, içeriğinden anlarım belki dedim :)

hoş sonra içeriğin de ilgimi çekti ya neyse.

ancak bu durumla ilgili yapılabilecek, hiç olmazsa bizim yapabileceğimiz, bir şey yok. malesef sözlüğün durumu bu, özetlemiş oldun sadece. çöp başlıklar ve onlara girilen çöp entrler..
  • air  (10.06.16 17:56:11)
atatürk ü fazla abartıyorsunuz bence.

  • enkolaykullaniciadi  (10.06.16 18:04:43)
Sex sells dememe gerek var mi?

  • stavro  (10.06.16 18:06:45)
Şu an İz Tv'de işgal yıllarını anlatan bir belgesel var. Orada halkın ancak İzmir'in işgalinden sonra bir şeyler yapmaya başladığı, öncesinde de tepkisiz olmasından şikayet eden eski günlükleri anlatıyor.

Diyeceğim şu ki, o heykeller, bayraklar, tabelalar, fotoğraflar, hepsi tek tek geri gelecek. İngiliz gemileri gibi bu yerli işgalciler de geldikleri gibi gidecekler.
  • samterk  (10.06.16 18:12:14)
90 senedir atatürk safsataları ile yeteri kadar uyudu bu ülke. Artık umursanmaması normal. Sex ise global bir çeldiricidir, o da normal.

  • ne nicki be  (10.06.16 18:55:21)
bir sohbette konu dine ve siyasete bağladıysa orada sohbet bitmiştir. ben bu tür durumlarda genelde artık dağılma vakti geldi diyerek vedalaşıp ayrılıyorum.

  • gokhan atestepe  (10.06.16 19:25:57)
@ne nicki be

bir şey ifade etmemişsin ki abim safsata diyip geçmişsin. Düşünce özgürlüğü kendini yok edecek ideolojilere müsamaha gösteremez bugün hangi Avrupa devletinde düşünce özgürlüğü adı altında Nazizm propagandası yapabilirsin ? Hiçbirinde.
  • Nox  (10.06.16 19:38:44)
demek ki insanlar umursamıyor. yani daha ne denebilir ki? siyaset içerikli bir başlıkta dalga olması da beklenen ve normal bir şey sözlük'te.

Kürtlere hakaret etmek için fırsat bekleyen ırkçılara da gün doğmuş, günaydın. Kürt kadar kaya düşsün kafanıza.
  • nathanieltroy  (10.06.16 21:11:14)
haklı veya haksız izmirdeki heykelin kaldırılması için mesela ak partililer imza toplasın ve birisi gelsin destek istemek için sözlükte başlık açsın. veya Greenpeace kurulacak nükleer santrala karşı imza toplasın ve sözlükten yardım istesin. açılan başlık altında verilecek olan cevapların içeriği sanırım konudan bağımsız sizinkine yakın olurdu.

demek istediğim kimse sizin hassas olduğunuz konuda duyarlı olmak zorunda değil. Atatürk'ü seven birisi de sözlük üzerinde sizin başlığınıza cevap atmak zorunda değil. çirkinleşme konusunda ise; sözlüğün sağladığı anonimlik, kişilerin ciddi konular üzerine bile saçma sapan cevap verebilmelerini sağlıyor. bu iyi mi kötü mü siz karar verin.
  • sporty  (10.06.16 21:41:32)