500 tl ye eticaret sitesi

Nasil olabiliyor bu fiyata eticaret sitesi? Ne kazaniyor bu adamlar bundan?

www.siteyapicieticaret.com

yahu standart, muhtemelen ücretsiz bir şablonu boyayıp satıyorlardır. boyamıyor bile olabilirler.

  • kurnaz  (10.06.16 00:32:15)
Olmuyor, ben 20 binden aşağı yapmıyorum. Onlar xml ile 50 yerden ürün çekip adwordse 50 liralık reklam vererek para kazanmaya çalışan liseliler sadece.

  • chiper  (10.06.16 00:34:17)
hazır bi e-ticaret kodlayıp sadece cssiyle oynuyorlar böylece sonsuz tasarımda e-ticaret sitesi elde etmiş oluyorlar. yani birine özel tek sefer yapıp 20 bin kazanmak yerine daha fazla kişiye, daha ucuza, daha çok tasarım seçeneği sunup satıyorlar. böylece daha fazla satılıyor. o kadar aptal değiller aslında. şimdi bu işi ben yapıyo gibi konuşmuşum ama değil :D ben yine bunlara 500 lira kaptırmazdım çünkü yaptıkları siteler wordpress woocommerce temalarıyla eşdeğerdir. youtubedan 2 saatte öğrenilebilir bunlar.

bide referanslarına bakarsan kimlerin kullandığını anlarsın. çiçekçi, hırdavatçı, parfümcüler falan kullanmış. eğer vatan bilgisayar değilsen e-ticarete binlerle lira vermenin mantığı yok. o insanlarda bunu kullanmış işte.
  • freetakilir  (10.06.16 02:49:56)
site adamlar kucukayvaz be ortaolcekli firmalara yönelmiş ve normalde 3bin - 4bin tl istenen siteleri 500 tl den yapıyorlar. seo, musteri girişi vs gibi tonla da özelliği var ustelik. bence fiyat harika ve piyasayı da silip supurecdk bir şey.

ama adamlar su zamana kadar ancak 30-40 firmaya site yapmışlar, yani taş catlasin ancak kazandıkları 10-15bin tl filandir. iş mi bu :/
  • scars dont fade  (10.06.16 12:20:14)
@chiper haklı,

500tl ye ticaret sitesi yaptırıyorlar. 500'ü geçtim, 3000-4000e yaptırıyorlar. 2 ay sonra şurayı düzeltelim diyince dokunamıyorlar, şurayı değiştirleim dokunamıyorlar, bu bozuldu dokunamıyorlar, bu bilmem noldu, bu bozuk vs. hiçbirine cevap yok.

2000e 3000e ticaret sitesi açarsanız, sonuçlarına katlanırsınız kısaca.

10bin 20bin arası uygundur çok ekstrem şeyler yoksa.
  • tchuck  (10.06.16 12:22:58)
@scars,

10-15bin kazanıp 40 firma kazanmışlar.

soru şu.

40 firma kazanmak için müşteri temsilcisine kaç para veirldi?
onların problemleri ile ilgilenmek için ne kadar vakit ayrıldı? 30 sitenin 10 tanesinde hata olursa cevap verilebilecek mi?

30 kişi ile uğraşmak için 15bin lira kazanmak akıl karı değil. gidip mısır satsan daha çok kazanırsın başın ağrımaz.
websitesi dediğin şey, teslim sonrası destek ile en az 1 sene, ortalama 2 sene uğraşılması gereken bir konu. ya bu desteği vermiyorlar ki bu da 500tl çöpe gitti demektir ya da yakında batarlar.

böyle paçoz firmalar piyasayı aşağı çekmeye çalışıyorlar hep belirli periyodlarla çıkıp. işin ucunda hepsi batıyor.

adamlar 2000 tane site satsalar kazanacaklar para 100.000tl.

2000 sitenin 100 tanesi her gün problemleriyle ilgili destek bildirimi açsa, o desteğin alınması, teknik olarak çözülmesi, geri dönüş yapılması bunun için adam, ofis, call center kurma maliyetlerini vs hesaplayın ve işin akıl almaz mantıksızlığını görün.

yazılım bedava yazılan çok pahalı bir iştir.
böyle 500tl lere falan kanıp paranızı çöpe atmayın yazık olur.

ya ideasoft gibi standart şablon eticaret yazılımı satın alın senelik 2000-3000 liraya. ya yazılımcı çaıştırın, ya da adam gibi bir ajansa yaptırın. sonra çok ağlarsınız.

500tl ye websitesi yapmak,

300tl'ye bodrum katta fareli dükkan tutup tost satmaya benzer. 1000 lira vermeyim derken, hem aylarınızı, hem üç kuruş paranızı heba edersiniz.
  • tchuck  (10.06.16 12:27:23)
500 eticaet sirtesi olmaz. patlak olur :) bilcod.com buraya bakmanı öneriirm

  • aster  (22.12.19 13:05:34)