günlük hayattan bir soru

merhaba,

öncelikle dert olmayacak, aslında basit olan ama beni düşündüren saçma da olabilecek bir konu;

bugün bankaya gittim, bankamatikten para çekeceğim.
2 tane faal bankamatik var. ikisinde de birer kişi para çekiyor.

birisinde 6 kişilik sıra var ama saçma sapan dizilmiş millet, bir de sıra olacak yer yok, küçücük alanda "S" çizmişler resmen. diğerinde tek kişi var, arkası bomboş.

ben de dedim herhalde birinden para yatırma da yapılıyor, ya da orda farklı bir ödeme, bir fonksiyon vardır. tek kişi olana geçtim, neyse benim önümdeki parasını çekti, diğerindeki hala birşeyler yapıyor, önümdeki kişi çekilir çekilmez arkadan birisi atladı önüme, "sıraya geçer misiniz" dedi.

ben böyle bir şaşırdım, sonra yine sıraya baktım, gerçekten saçma sapan bir sıra, zorla tek atm nin arkasında garip bir şekle girmişler. böyle sıra mı olur dedim, sıraya geçmedim tabii ki ve başka bankada da hesabım var, oradan çektim.

ama bu bana çok garip geldi, tek kişinin olduğu atm ye geçerken de bakış attım millete, türkiye burası, bunlar böyle sıra yapmış olabilirler diyerek ama, kimse de demedi sıra burdan fln diye.

soru da şu, bana burdan bir analiz yapar mısınız? bende mi var sıkıntı, bu sıradakiler mi sürü olmuş?nedir yani?

boş yere taktım galiba ama, yazdım bu kadar artık

olayı gözle görmeden bi şey söylemek zor ancak tek sıra ile iki üç vezneden/bankodan işlem yapıldığına çok şahit oldum.

  • komsu komsunun nickine muhtactir  (07.06.16 20:08:16)
O bankamatikte yaşanan gariplikler üzerine uzun metraj film bile çekilir. Bana da çok garip gelir insanlarin çok basit işleri bile kolaycilik, çakallık yapayım derken zorlaştirmalari. Yerinde olsam "Ne sırası? Hangi sıra?" diye sormak ister uğraşacak enerjim yoksa da başar giderdim. Bazen kaldırımda yürümek bile büyük çaba gerektiriyor bu memlekette. Umut Sarıkaya'dan Allah razı olsun. Bu tip küçük mutsuzluklar tanımlamamis olsa "Off benim içim niye sıkıldı ki şimdi?" düşüncesiyle kendi kendimizi yiyecektik. Yaşadığın olay tipik bi Umut Sarıkaya tarzı mutsuzluk örneği olmuş yani.

  • damdanakan  (07.06.16 20:13:28)
Ben böyle durumlarda (ki insanımız sıraya geçmeyi bilmediği için böyle durumlarla sıkça karşılaşıyorum) sıradakilere "sırada en son kim var?", "siz de bu bankamatiği mi bekliyorsunuz?" tarzı sorular sorup gelen cevaba göre davranıyorum çünkü sıradaki insanlardan (her ne kadar sırada gibi görünmeseler de) laf yemek istemiyorum zira millete laf yetiştirecek, aslında onların yaptığının yanlış olduğunu onlara anlatmaya çalışacak takatim yok. Buna harcayacağım enerji ile gider daha faydalı bir şey yaparım.

  • köstebek kurabiye  (07.06.16 20:38:18)
@damdanakan, evet tam umut sarıkaya tespiti gibi oldu benim durum.

neyse işte, memlekette garip insanlar var, ya da normal insan yok
  • nucleon  (08.06.16 16:15:45)