Saçlarınızı ne zaman tarıyorsunuz?

Özellikle hemcinslerim cevaplarsa çok sevinirim :)

Saçları kuruyken taramak saç kırılmalarına sebep oluyor diye biliyorum. Daha doğrusu ben öyle olduğunu düşünüyorum çünkü özellikle nemli havalarda saçlar uçlarından birbirine dolaşıyor, tarayınca kırılıyor, dökülüyor vs.

Ben de normalde saçlarımı banyoda, saçlarımı yıkadıktan hemen sonra ıslakken suyun altında tarıyorum ama bir yerde de bu işlemin saçı kırdığını okumuştum :O

Siz saçlarınızı ne zaman tarıyorsunuz?

düzgün kurusun diye banyodan sonra bi ayırımını belirginleştiriyorum, hafif kuruyunca da tarıyorum. ıslakken zarar veriyor.

  • interview with the vampire  (07.06.16 10:43:42)
hemcinslerim demişsin de senin cinsiyetin ne onu bilmiyoruz ki?

  • suicides underground  (07.06.16 10:46:00)
Ben duştan sonra havlu ile ıslaklığını alıp nemliyken tarıyorum. ama öncesinde loreal'in bir serumu var onu sürüyorum.

  • çakıstes  (07.06.16 10:50:21)
duştan sonra biraz suyunu alıp tarıyorum. kuru iken asla saç taramam

  • aslmtn  (07.06.16 10:53:25)
interview with the vampire, ıslakken ipek gibi açılıyor saçlar ama, neden zararlı olabilir ki? Okuduğum yerde de açıklamıyordu. sen biliyor musun?

Suicides, "uzun saçları olan herkes" diyerek düzelteyim o zaman :)
  • dessy  (07.06.16 10:54:14)
Duştan çıkınca tarıyorum. Saçımda boya ve kurutma haricinde ısıl, kimyasal işlem yok. O yüzden rahat tarıyorum. Fırça kullanıyorum. Tarak değil.

  • mza  (07.06.16 10:55:58)
saç uçlarımda boya olduğu için ıslakken birbirine dolanıyor. bir de saçlarım ince telli ve dalgalı.
saç tipine göre de değişiyor o yüzden bence. benimki kuruyken açılıyor. uçlara argan yağı sürüyorum ben de.

  • interview with the vampire  (07.06.16 11:02:24)
dustayken uclara sac kremi suruyorum, sonra kremi biraz akitip tariyorum. dustan ciktiktan sonra bir daha taramiyorum, havluyla kuruluyorum sadece. boyle yapinca sacim kivir kivir oluyor, cok hosuma gidiyor. dustan ciktiktan sonra tararsam daha duzlesiyor, hafif dalgali gibi oluyor. oyle sevmiyorum.

  • equine  (07.06.16 11:02:28)
duşta, krem sürdükten sonra biraz bekletip tarıyorum.

  • nıç  (07.06.16 11:20:46)
Ben sacimi hic taramiyorum. Ayda bir belki, o da bir yerde taragi gorunce alip sacima goturup iki kez gezdirmek. Ama banyo sonrasi islamken tarayin daha az kirilir.

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (07.06.16 11:54:49)
Islakken Tangle Teezer tarzı bir şeyle kurutmaya başlıyorum. Öncesinde havluyla kurulayıp şundan uçlara bir iki fısfıslıyorum.
www.mychemist.com.au
Hafif kuruyunca şununla fırçalıyorum.
encrypted-tbn3.gstatic.com
Gün içinde de bundan başka tarak kullanmıyorum pek, bu açıyor çok net bir şekilde benim saçımı.
encrypted-tbn3.gstatic.com
Ama gün içinde 3 milyon kere taranmamış hale geliyor ve ben yeniden bir fırça geçiyorum. Hele rüzgarda 10 saniye sonra ilk haline geliyor.
Gün içinde çok kuru iken şu yapdan kullanıyorum.
2.bp.blogspot.com
  • aychovsky  (07.06.16 11:58:37 ~ 11:59:24)
Benimki kıvırcık olduğu için gün içinde tarama gibi bir şansım. Duşta tarıyorum, her gün.

  • powerpufgirl  (07.06.16 12:05:23)
Dustan cikar cikmaz tararim kuruturum duzlestireceksem firca ile ustunden gecerken tararim bir de baska tarak surmem :D

Ialakken puskurtmeli kremden iki fisfis yapip oyle tariyorum.

Not: her gun dus aliyorum ama cok az sampuanliyorum
  • neferkitty  (07.06.16 12:08:56 ~ 12:19:09)
Ben de sadece duşta tarıyorum, sonra hiç taramıyorum. Dağınık topluyorum topladığımda. Bir tek perçemlerimi düzeltiyorum, o kadar.

  • dessy  (07.06.16 12:13:56)
duşta uçlarını kremleyip tarıyorum. daha doğrusu bir dolaşklık varsa kuruyken asılmam duşta kremleyip tararım. çıkınca nemliyken bi kez tararım. öyle kuruturum veya kurumaya bırakırım. bu arada beni örnek almayın ben saçımı 3-4 günde 1 falan yıkıyorum :3 yağlanmıyor meret. her gün yıkarsam kaşınmaktan kafayı yiyorum. yani 4 günde 1 falan nemliyken tarıyorum özet olarak.

  • shotgunwoman  (07.06.16 12:15:16)
edit. konusma ben konusuyorum daha da yazmış görmemişim, o saçını 4 günde 1 yıkayanlardan biri benim. rekorum da 15 gün onu da paylaşayım lol. asıl ben anlamıyorum abi nası her gün kimyasallayıp kafanız yanmadan durabiliyosunuz ;_;

  • shotgunwoman  (07.06.16 12:17:38)
Saçları banyoda yıkamanın saçları kırdığını ben de duydum hatta saçlar çok nemliyken taramak da kırıyormuş. Havlu ile suyunu iyice alıyorum ondan sonra kalın uçlu tarakla tarıyorum. Kuruyken taramıyorum, taramak durumunda kalmışsam da bakım yağı var, onu sürüyorum ondan sonra tarıyorum.

  • elikası  (07.06.16 13:27:28)
normalde kuruladıktan sonra tararım. daha az koptuğunu düşünüyorum.
ama düşündüm de en son ne zaman taradım onu hatırlamıyorum. genelde taramıyorum sanırım.

  • cabiday  (07.06.16 13:33:29)
duştan çıktıktan sonra ıslakken tarıyorum. bu arada ben de saçlarımı haftada 1 fln yıkıyorum. 2si 1 arada şampuan kullanıyorum. ekstra başka hiçbişi kullanmıyorum. o 1 haftalık süreçte de hiç taramıyorum. saçlarım dalgalı ve uzun.

  • sta  (07.06.16 13:57:22)
Ben de BodyShop'ın bambu tarağını kullanıyorum banyo çıkışında ve güniçinde. Sanki daha sağlıklı gibi oldu.

  • tenceredibi  (07.06.16 14:09:30)
Saçlarını bir hafta yıkayan arkadaşlara soruyoruz o zaman :)

1) Yazın ne sıklıkta yıkıyorsunuz?
2) Saçınızda boya var mı?
3) Koku yapmıyor mu veya yağlanma olmuyor mu?
  • dessy  (07.06.16 14:09:32)
Duştan sonra tarıyorum ben de. Ancak kıvırcık olduğu için mecburen kimyasal uyguluyorum, yoksa açılmıyor daha da karışıyor. Şampuan sonrası saç kremi kullanmak da önemli bir faktör, yoksa daha sert oluyor saçlar ve taramak da zorlaşıyor bir nebze.

  • sefil  (07.06.16 14:18:25)
1. yazın da max 4- 5 günde 1 yıkarım. tabi tatile gitmediysem. tatilde maalesef hergün yıkamak zorunda kalıyorum denize, havuza girdiğim için. (bu arada bu saç için geçerli vücuttan bahsetmiyoruz :) )
2. hayatımda hiç boya falan sürmedim saçıma hiçbir kimyasal işlem de yok. kuaföre de senede 1-2 giderim kestirmek için o kadar.
3. koku yapmıyor, yağlanma da son gün oluyor zaten o zaman da yıkıyorum.
  • sta  (07.06.16 14:18:35)
yaz mevsimindeyiz ve 3 gün önce yıkadım. bugün 4. günü. yarın sabah uyandığımda kirlenmiş olursa yıkayabilirim. bazen duşa girip suyun altında durup hiç şampuanlamadan vücudumu yıkayıp çıkıyorum. tozlu topraklı yerlerde gezdiysem. onun dışında aynı düzen devam. çok sıcakken vücudumu 2 kez yıkadığım bile oluyo ama saç hayıf. yağlanmıyor. daha doğrusu alışıyor saç ayrıca o kuru kaşıntılı kepekli hali hiç olmuyor. tam tersi daha sağlıklı oluyor bir süre sonra. saçımda boya var evet ama dibinde değil. ombremsi röflemsi bir şey var. kökünü ilgilendiren bir durum yok yani.

  • shotgunwoman  (07.06.16 15:04:33)
shotgunwoman ve sta, saçlarınız kuru mu? ince telli mi? nasıl? laboratuvara alıp inceleteceğim :)

Bir de sonradan mı alıştırdınız, kendinizi bildiniz bileli böyle miydi saçlarınız?
  • dessy  (07.06.16 15:14:24 ~ 15:14:53)
Duştan sonra, havluyla bir 5-10 dakika suyunu aldıktan sonra tarıyorum. Saçlarım dalgalı, kuruyken tararsam kabarıyor. Her gün yıkadığım için her gün taramış oluyorum.

  • pike  (07.06.16 15:30:15)
Hayatım boyunca hiç saçımı taramadım.

  • kalemdefter  (07.06.16 15:38:38)
dessy saçım kuru ama boy kısmını yağdır serumdur yumuşatıyorum dibine sürmeden. orta telli kalın değil, kısa saçlıyım zaten. küt saç daha doğrusu.

  • shotgunwoman  (07.06.16 15:39:17)
ha çocukken zaten haftada 1 yıkıyolardı. ergenlikte coşmuştu yağlanması. 2 günde 1 falan en geç yıkamam gerekiyodu. ama sonra yavaş yavaş azalttım. yıllardır durum bu şekilde.

  • shotgunwoman  (07.06.16 15:40:43)
bildim bileli böyle yıkarım hiç sık yıkamadım. saçım göğsümün altında şu anda 4-5 parmak geçiyordur göğsümü. inceyle orta arası kalınlığı var saçımın. kesinlikle kalın değil ama onu biliyorum:)
kuru da değil ortalama işte.

  • sta  (07.06.16 16:12:28)