Sivas katliamındaki caniler şuan napıyor?

Sabah sabah böyle uyanmak istemezdim ama oldu bir kere. O gün orada olduğu bilinip daha sonra vicdan azabından intihar eden, psikolojik bunalıma giren, hatalıydık allah belamızı diyen var mı? Ya da yakın çevresinde buna tanık olan, caninin ailesinin,annesinin, küçücük çocukların katilisiniz siz diye dışladığı/reddediği bir hikaye falan? ya da 93 de o canilerin çoluğu çocuğu olup büyüyünce reddeden, evden ayrılan vs? Ya da ilahi adalet ya,katliamdan sonra canı bin kere yanan, ailesi sevdikleri gözü önünde katlolan insanlar var mı? Napıyor o müsveddeler avukatlarına her seçim oy yetiştirmekten başka? Hacca gidip temizleniyorlar mı?

avukat tayfası falan o üst tabaka milletvekili, bakan vs. oldu hep, ülkeyi yiyip bitirmekle meşguller. diğerleri de gayet mutlu mesut yaşadılar/yaşıyorlar. ilahi adalet falan yok..

  • nrmnm  (07.06.16 09:10:32)
avukatlar ve bazı görevliler şu an milletvekili vb yerlerde diye biliyorum. böyle bi yazı vardı sanırım.

  • baharat  (07.06.16 09:26:38)
blog.milliyet.com.tr

Yukarıdaki cevaplara istinaden.

Bunun dışında zaten bu zihniyeti taşıyan bir insanın sonradan yaptığından pişmanlik duyabileceği ihtimal dahilinde gelmiyor bana.
  • Tyler89  (07.06.16 09:30:32)
Bir tane bile mi ya? İşinden atılan çevresi tarafından dışlanan bir kişi bile yok mu?

  • pardonazbirbaksanız  (07.06.16 09:37:23)
Hayır yok.

Hiçbiri ceza almadı. Birçoğu mv falan oldu. Canı yanan falan yok.
  • babilbaligi  (07.06.16 09:41:51)
neden işten atılsın adam yahu? sokaktaki insanların %50'sinden fazlası; her gün alışveriş yaptığın bakkal, manav, oto tamircisi, mahkemedeki hakim, hastanedeki doktor, şirketteki beyaz yaka hepsi bu kafada zaten. o günlerden bugüne uzanan süreçte ülkenin yapısı da bu yöne kayınca atılmak vs. bir yana iyice el üstünde tutuldu bu insanlar.

tekrar ediyorum, ilahi adalet falan yok.
  • nrmnm  (07.06.16 09:54:24)
insani olgulardan bahsetmek için önce eldeki malzemeye bir kez daha bakmak gerek diye düşünüyorum. zerre pişmanlık duyacaklarını sanmıyorum.
sivas ilk değildi, son da olmayacak.
camilerde alevi öldüren cennete gider diyenler hala hayatta, onların çocukları da ve torunları da. sen şimdi bunlardan herhangi bir değişim bekliyorsan yanılırsın.
düşünmenin günah tapmanın sevap olduğu coğrafyada olmaz öyle işler.
ölenler gitti; ozanlar, şairler, sanatçılar.
bu katliamı yapanlar ihya edildi, savunanlar devlet yönetti.
tuz koktu anlayacağın.
  • seyduna6687  (07.06.16 09:59:03)
bu kadar hassas olmayın ve çok düşünmeyin. yine üzülen siz olursunuz. kimse yakarak ölmeyi ve öldürülmeyi hak etmez ama bu ülkede bu tip insanlar baş tacı olur. bu ülkede kötüler sevilir.

  • hakim oynayin dedi  (07.06.16 10:03:37)
oruç tutuyorlar dostum. o yuzden cennete gideceklerine inaniyorlar.

  • beyteper canavari  (07.06.16 10:24:03)
Sivas katliamı bir projeydi. Alevi kesimle, sünni kesim arasındaki uçurumu derinleştirmek için yapıldı. Büyük ölçüdede başarılı oldu.

Olayın aslının bilinmesi mümkün değil. Ancak o zamanki iktidarda olan anasol-m hükümeti bütün ihtarlara rağmen olaya müdahale etmemişti. Sonrasında yakalananların bir çoğunun da olayla alakası yoktu.

Olan yananlara ve ülkeme oldu. Çok bölünmemişiz gibi bir kere daha bölündük. Birbirimize kin kusacağımız, küfredeceğimiz bir olay daha oldu.
  • kartallar yuksek ucar  (07.06.16 10:24:35)
bak mesela maraş katliamını organize edenlerden biri bir kanaldaki katliamla ilgili belgeselde konuşmuştu. adamı konuşturdular adam da utanmadan konuşmuştu.

bu ülkede hiç birşeye şaşırılmamasını ben öğrendim.
  • zvonimir  (07.06.16 10:43:52)