Kimi Muhalif vatandaslarin baymasi, bozuk plak gibi tekrar etmeleri

Birisi, surada cok makul bir soru sormus, verilen yanitlarin %70-%80 i alakasiz bir sekilde akp ye laf sokamya calisiyor. Arkadas ortaminda alakasiz alakasiz konusup, prim toplamaya calisan tipler gibiler.

eksisozluk.com

Sizi de sikmaya basladi mi bu tipler? duyuruda da cok varlar, alakasiz bir sekilde hukumete laf cskip kendisinin ne kadar duyarli, durust, adil vs. oldugunu gostermeye calisiyorlar adeta.

hayır, beni sıkmaya başlamadılar.

  • nathanieltroy  (06.06.16 18:03:40)
Benide sıkmıyor, muhtemelen seninle aynı düşünmeyen herkese tik atmayacak olman beni sıkabilir ama.

  • gozu acik sevisen yahudi  (06.06.16 18:13:32)
hööff. pardon, size veya filan şahısa ne kadar dürüst vs olduğumuzu gösterince ne olacak mesela? kıçımız tavana mı vuracak? nirvanaya mı ereceğiz?

kendinizi neden bu kadar önemsediniz?

insanlar duyarlı, dürüst, adil buldukları şeyleri eleştirmezler zaten. uzayın başka tarafından geldiniz de işler orada başka mı yürüyor, yoksa eleştiri bildiğiniz bir şey mi değil?
  • godoşu beklerken  (06.06.16 18:15:13)
muhalefet isini yapmadigi surece muhalif kesim sikayet etmeye devam edecek bence. haklari da. alakasiz yerlerden akp'ye laf sokanlari da anlayabiliyorum, memleketin hali ve bu halinin sebebi ortadayken iclerindeki hinci ve nefreti korukluyorlar (elden daha fazlasi gelmiyor ne yazik ki). ota boka tayyibi oven kitleden daha akli basinda olduklari kesin. kimsenin g.tunun kili degiller en azindan.

  • in vino veritas  (06.06.16 18:15:49 ~ 18:16:57)
aslında mevzu biraz derin gibi duruyor. hem sözlükteki başlığa uygun hem de sorunuza uygun cevap vermek istiyorum. oturduğumuz yerden çiftçi çok rahat çok mutlu demek kolay. fakat gerçek hayatta bu böyle değil. çiftçiler, hayvancılıkla uğraşan insanlar kan ağlıyorlar masraflar yüzünden. insanlar üç beş kuruş kazanıp farklı işlere yönelme peşinde.

1-tarım ve hayvancılık geçim kaynaklarımızdan ve şuan hükümetin politikalarıyla bitme noktasında.
2-madencilik geçim kaynaklarımızdan ve somadan, ermenekten sonra zaten hükümet yanlısı insanlar bile elini vicdanına koyup bu kadar da olmaz kardeşim demiştir umarım.
3-endüstri(şeker, tütün, çay vs. sanayisi) geçim kaynaklarımızdan ve hammaddeyi aldığımız çiftçi, çiftçilik yapmaktan bıkmış! benzin, mazot, gübre fiyatları el yakıyor. doğal olarak ne kaliteli hammadde üretebilir ne de çiftçiliğe devam edebilir o insanlar. zaten veriler beni destekliyor, üretimimiz son 15 yılda giderek azalıyor.

sonuç olarak son 15 yılda üreten değil tüketen bir toplum olduğumuz için insanların öyle cevaplar vermesi gayet doğal bence. kendi adıma konuşayım bahsettiğiniz gibi hükümete laf çakıp kendimi duyarlı, adil, dürüst göstermeye çalışmıyorum. insanların hakkımda ne düşündüğü zerre umrumda değil. sadece daha huzurlu ve yaşam koşulları iyi bir ülkede yaşamak istiyorum. bunu sağlamayan kimse onu eleştiririm, bu da benim en doğal hakkım.
  • golgi aygıtı  (06.06.16 18:18:55 ~ 18:19:54)
@godosu beklerken, ben orada faydali 3 yanita ulasmak icin, 7 tane alakasiz guya ayari okumak zorunda degilim. Hadi birisi yazdi, 2 entry sonra asagisina ne diye yazarsin aynisini? Kendisi de okumamis belli ki, laf olsun diye kuru gurultu yapiyor, bildigin kahve muhabbeti.

  • scars dont fade  (06.06.16 18:21:02 ~ 19:10:00)
siz kimin faydalı, içerikli yazı yazdığının kararını veren bir merci değilsiniz.

ekşi sözlük hiçbir zaman böyle bir yer olmadı. bir kere anket tarzında başlık açmak bile nispeten yeni bir olay. sözlük ansiklopedik olma iddiasında değil, sözlük her şeyden önce anonim kullanıcıların düşünce paylaşma yeri.

özellikle bağlantı verilen başlığa bakarsak:

üretilmeyip tüketim yapılan bir ülkede "geçim kaynağı"nın ne olduğu, ne olabileceği veya ne olması gerektiğinin doğallıkla tartışılabileceği bir başlık bu. olması gerekenin olduğunu düşünmüyorsanız eleştirinizi de yapabileceğiniz bir başlık.

kimse de sizin sözlüğü kendinize göre kişiselleştimek istemenizi rasyonalize etme çabanızı çekmek zorunda değil. "sizin gibi tipler" anlar mı bilemem, öyle duyuruya böyle cevap. iyi günler.
  • godoşu beklerken  (06.06.16 18:33:58)
Zaten bu ülkede ne yapılıyorsa prim toplamak için yapılıyor değil mi? Kitap okuyanın bile hava atmak için okuduğu düşünülerek eleştirildiği memlekette sıçmamıza bile kulp takılacak yakında. Bir ara uzun bir cevap yazdığım için "uzun uzun yazarak kendini çok değerliymiş gibi mi gösteriyorsun" gibisinden tuhaf bir eleştiriyle bile karşılaştım lan. Ben de bu bozuk plak gibi milletin her hareketiyle alakalı bir tespitte bulunmayı görev bellemiş güruhtan sıkıldım. Yaşayın yahu kendi hayatınızı.

  • soso  (06.06.16 18:56:35 ~ 18:59:10)
@soso, yahu baskalari icin olmasa bile icindekileri dokmek, rahatlamak icin oraya yaziyor. ama baskalari onun alakasiz ayarlarini okumak zorunda degil, bilmiyorlarsa yazmasinlar. soruyu soran da zaten boyle tribal bir tepkinin gelecegini farkedip, siyasi amacla sormuyorum demis.

daha kolay anlasilmasi icin su analojiyi yapayim, birisi eksiduyuru'ya beklenmedik hamilelik icin soru sorup, trip atan kullanicinin "onu peydahlarken dusunecektin genc" ya da "spor yapar gecer" demesi gibi bayik bir durum.
  • scars dont fade  (06.06.16 19:47:08)