Yeşil pasaport haklarından vazgeçme

Yeşil pasaport sahibi biri "Ben haklarımdan vazgeçiyorum. Bunu iptal edin, ben bordo kullanacağım" diyebilir mi?

evet tabi ki
normal şekilde bordo pasaporta başvurursa eskisini iptal edip bordo pasaport verirler bence.

  • basond  (06.06.16 13:57:41)
evet ülkelerden bir tanesi, yanlış hatırlamıyorsam ABD, yeşil pasaporta oturum veya çalışma vermiyordu, bordo almaya mecbur tutuyordu.

  • okumayi sevmeyen okur  (06.06.16 14:09:14)
evet alınabiliyor, çok yakın bir arkadaşım aldı. bordo'ya başvurursan bordo veriyorlar :)

  • fakyoras  (06.06.16 14:10:38)
bu söylediğini birebir ben yaptım 3 sene önce.

sen belgeleri toplayıp götürmezsen adamlar bilemez zaten senin yeşil pasaport için hak sahibi olup olmadığını.
  • nrmnm  (06.06.16 14:16:23)
ikisini de aynı anda kullanabilirsin.

  • difdiringi  (06.06.16 14:47:14)
Aaa, iki pasaport aynı anda olabiliyor mu?

  • aychovsky  (06.06.16 14:55:16)
evet yeşili almadan bordoyu da kullanmak istiyorum diye dilekçe vermeniz gerekiyor.

  • difdiringi  (06.06.16 16:15:05)
Yeşil elde var, bordo yok. O lazım olacak. "Yeşil de kalsın" diye dilekçe verilebiliyor mu?

  • aychovsky  (06.06.16 18:12:13)
Aynı anda İki pasaport kullanımı yasal bir durum değil. Memurun işbilmezliğinden bazen ikinci pasaportu almayabilirler ancak bu durum ortaya çıkarsa ceza alabilirsiniz.

  • burya  (06.06.16 18:23:03)
Ben de öyle düşünüyordum da, yukarıda "İkisi de oluyor" minvalinde bir cevap gelince "Acaba oluyor mu" diye şaşırdım. Olmayacak bir durumsa, zaten öyle bir duruma yeltenmem.

  • aychovsky  (06.06.16 19:17:49)
vize belgeleri toplamak için resmen kıçımı yırttığım bir günde böyle bir duyuru görünce şaşırdım, ben sebebini çok merak ettim ayçovski, neden yeşilden vazgeçmek istiyorsun ki? bir dezavantajı mı var?

  • ambrosia  (06.06.16 19:39:46)
alakası yok bunu direk memur söyledi. hatta orada bi sürü matbu form vardı. sıkıntılı ülkeler için bordoyu kullanırsın dedi. düğeri için yeşili

  • difdiringi  (07.06.16 09:09:15)