Namaz Kılan Heavy Metal Solisti

bu bir trolleme değildir baştan söyleyelim merak eden izlemiştir zaten
trt belgesel kanalinda biraz önce taksimde barlarda müzik yaparken ezan okununca namazına giden bir metal müzik grubu gördüm soru şu bu grubun ve solistin adı nedir ? onu kaçırdım bilen varmı ?

içkili barlarda brutal vokal yaparken namaza gitmekte enteresanmış ne düşünüyorsunuz bu konuda ? fazlamı ön yargılıyız acaba ?

not:
araştıra araştıra buldum grubun ismi arsnova solisti erdem miş
merak eden olursa buraya alalim
(git: www.youtube.com

islamda yargilanma yeri bu taraf degil obur taraf. ama biz bu tarafta yargiliyoruz. bizim isimiz degil oysa ki.

  • oshamahue  (05.06.16 12:50:38)
Muzik yapiyo sinucta, icki icmiyo veya satmiyo orada

  • baldur2  (05.06.16 13:13:57)
din dediğin şeyi şu aralar bok götürüyor. içkili bardan namaza gitmek o yüzden bana tuhaf gelmiyor. ben antiteistim ama sana şunu söyleyebilirim: böyle adam görürsen git alnından öp. kurana el basıp yalan söyleyip malı götürenlerle 8 9 yaşındaki çocuklara hallenenlerle dolu. tepkiyi hakedene göstermeli.

  • KidLazer  (05.06.16 13:19:18)
biriside şu grubun ismini verse keşke dinlerdik kimse izlememiş sanırım piyasada albümüde olan bir grupmuş

  • baknedicem  (05.06.16 13:19:55)
slayerdır o grubun adı

  • neil manke  (05.06.16 13:23:45)
araştıra araştıra buldum grubun ismi arsnova solisti erdem miş

merak eden olursa buraya alalim

(git: www.youtube.com
  • baknedicem  (05.06.16 13:27:00 ~ 14:29:47)
içkili mekanlarda bulunmak ve paranı orada, sarhoş insanlarla kazanmak islam anlayışında pek uygun bir şey olmasa gerek. ben solisti hiçbir şekilde yargılayamam ama müslümanların şu DİNİMİZ ÇOHEYİ ikiyüzlülüğüne mabadımla gülüyorum. normalde nefret edeceğiniz şeyleri, başkalarına hoş görünmek adına sosyal medyada "normal" karşılıyorsunuz. ya dinden haberiniz yok ya da ikiyüzlüsünüz işte. emin ol bir heavy metal solisti camiye ya da sadece müslümanların bulunduğu bir ortama girip bunu söylese tepki alır. konuşamasalar bile içten içe "olur mu hiç yau" derler. burada hepsi kuzu kesiliyor, yargılamak bize düşmezmiş de olabilirmiş de bilmem ne.

dediğim gibi, evet adamı yargılamak kimseye düşmez ama sizin şu ikiyüzlülüğünüz çok acınası. başkalarına öğretmeye kalkmadan önce gidip kendi dininizi, alkole ve alkollü ortamlara falan nasıl yaklaştığını öğrenin bence. kaypak olmayın, inandığınız şeyi olduğu gibi kabul edin ya da "inanmıyorum" deyin.
  • der meister  (05.06.16 13:59:36)
@der meister bu ulke senin gibi yobazlarin yuzunden bu halde, birbirlerine dusman. Ister musluman olsun ister olmasin fark etmez.

namaz kilan bir insan bir barda sarki soylemenin dini sonuclarini dusunebilecek bilgiye sahiptir. isterse icki icer namaza gider isterse namaza gitmez. bana ne ulan? musluman bile olmayabilir. bu bile umrumda olmaz.

sen muhatabini tarif etmissin zaten. kendinden haberi olmadan baskasini elestiren yobazlar. Herkesin boyle oldugunu dusunuyorsun/umuyorsun.
  • oshamahue  (05.06.16 15:55:59)
metal müzikteki lyriclerde bilgi, elmayı ısırma, mephisto önemli şeyler. en azından bu müziği icra eden grupların bir kısmı için böyle.

aczmendilikle head bang arasındaki en önemli fark bence headbang yapanın kılıf aramadan kendini ritme verdiğini bilmesi. tapınma, güya daha büyük bir varlığa duyulan saf duygular falan değil.

işin bu yanını düşündüğümde kültürleri bağdaştıramıyorum. çünkü metal müzik çoğunlukla dini din tarafından çıkarıp felsefi olarak eleştiriyor bir yerde. benim gördüğüm örneklerin bir kısmı gayet kof ve ergen eleştiriler ama karşılıklı olarak birbirini dıştalayan iki kafa yapısı gibi geliyor.

bu adamın tek olayı pr da olabilir. bilmiyorum.
  • godoşu beklerken  (05.06.16 16:16:09 ~ 16:19:06)
PR olma ihtimaline daha sıcak bakıyorum. Gerçek bir taksim metalcisi yatsıdan önce sahne almaz zaten.

  • john voxville  (05.06.16 17:35:56)